artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury na targach ITB w Berlinie

Czas czytania 3 minuty
Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury na targach ITB w Berlinie
 fot. Rijeka 2020

Chorwackie miasto Rijeka jako Europejska Stolica Kultury 2020 będzie obecna na targach turystycznych ITB w Berlinie w terminie od 6 do 10 marca 2019 roku.

Rijeka zaprezentuje się odwiedzającym jako europejski port różnorodności na specjalnie zaprojektowanym stoisku znajdującym się w pawilonie europejskim hala 1.2., stoisko 216. Dla tych, którym będzie sprzyjało szczęście przygotowano nagrodę w postaci bezpłatnego pobytu w Rijece podczas uroczystego rozpoczęcia programu Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury. Prezentacją projektu Europejskiej Stolicy Kultury na targach ITB w Berlinie Rijeka potwierdza, że jest najważniejszą destynacją turystyki kulturowej w Chorwacji.

Statek marszałka Tito “Galeb” na stosiku

Podczas targów zostanie zaprezentowany także krótki film promocyjny o Rijece, w reżyserii Dalibora Matanicia, który powstał w licznych atrakcyjnych lokalizacjach miasta i pokazuje symbolikę portu różnorodności, którą Rijeka ucieleśnia jako Europejska Stolica Kultury. Na stoisku odwiedzający będą mogli zobaczyć liczne atrakcyjne fotografie obiektów kultury, które Rijeka odnawia i przygotowuje na 2020 rok. Wśród nich znajdują się fotografie statku marszałka Tito „Galeb” (Mewa), który miasto Rijeka remontuje i przekształci w statek-muzeum. Na stoisku goście będą mogli także obejrzeć zdjęcia przepięknego barokowego pałacu w Rijece, w którym znajdowała się kiedyś cukrownia, a następnie fabryka silników i podnośników. Pałac ten jest właśnie restaurowany, aby przywrócić mu pełnię barokowego blasku w 2020 roku. Będzie siedziba stałej wystawy poświęconej burzliwej historii miasta Rijeka.

ReklamaRijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury na targach ITB w Berlinie 1
Wielka loteria dla odwiedzających 

Dla wszystkich odwiedzających stoisko Rijeki podczas targów ITB w Berlinie przygotowano liczne nagrody i upominki.

W celu wzięcia udziału w konkursie o główną nagrodę należy zrobić sobie zdjęcie z ulotką Rijeka 2020, na której umieszczone jest czerwone słońce, symbol roku kultury w Rijece, opublikować zdjęcie na swoim profilu na Instagramie wraz z hashtagiem #Rijeka2020photocontest. Nagrodę zdobędzie fotografia, która do 1 kwietnia 2019 roku, do godz. 12:00, otrzyma najwięcej polubień. Regulamin konkursu będzie dostępny na stronie internetowej Rijeka 2020 (rijeka2020.eu). 

Poza główną nagrodą przewidziane są także losowania nagród dodatkowych. Każdego dnia targów o godz. 12:00, 14:00 i 16:00 będą losowane nagrody w postaci przedmiotów użytkowych, które symbolizują Rijekę – jak na przykład płaszcze przeciwdeszczowe, które ochronią przed słynnym deszczem w Rijece, łopatki do zabawy na plażach Rijeki lub też ciekawe torby płócienne.


Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News