ReklamaBilbord Prenumerata

PODRÓŻE

12 miesięcy temu  20.08.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Polskim kempingom z prawdziwego zdarzenia nie można niczego zarzucić. Basen, plac zabaw, atrakcyjne parcele to już dziś w większości przypadków standard. Na zdjęciu InterCamp w Łebie

Polskim kempingom z prawdziwego zdarzenia nie można niczego zarzucić. Basen, plac zabaw, atrakcyjne parcele to już dziś w większości przypadków standard. Na zdjęciu InterCamp w Łebie fot. Krzysztof Kutarba

Ponad 2 tygodnie - tyle czasu zajmie nam podróż z Trójmiasta aż po samo Świnoujście. Naszym Oplem Movano Camper (którego test wkrótce zobaczycie na naszych łamach) każdego dnia odwiedzamy przynajmniej kilka różnych kempingów usytuowanych nad polskim morzem. Dlaczego akurat ten kierunek? Odpowiedź jest prosta: to najchętniej wybierana przez Was lokalizacja na wakacje, urlop lub (co najważniejsze) pierwszą wyprawę caravaningową.

Nadmorskie kempingi w sezonie wakacyjnym (wysokim) cieszą się olbrzymią popularnością. Do tych największych i jednocześnie najlepszych ośrodków oferujących najwięcej atrakcji nie wjedziemy prosto z drogi. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Skąd taka popularność tych miejsc?

Pomimo wszystko, lubimy polskie morze. Niekoniecznie mamy tam gwarancję pogody a temperatura Bałtyku może niekiedy przyprawić nas o szybsze bicie serca. Narzekamy na tłumy i automaty, które kuszą najmłodszych, ale i tak turystów z roku na rok przybywa. Po drugie, caravaning rośnie w oczach. Dużo z Was dopiero w tym sezonie kupiło pierwszą przyczepę kempingową lub kampera. Gdzie nią/nim pojechać? Najbardziej oczywistym wyborem jest w wakacje morze. 

Niestety, często piszecie do nas, że nadmorskie kempingi bardziej przypominają czasy PRLu aniżeli nowoczesnych, spokojnych, nadmorskich resortów. Postanowiliśmy to sprawdzić. Przemierzymy całe wybrzeże od Trójmiasta po Świnoujście i sprawdzimy po drodze kilkadziesiąt kempingów. Całą podróż zwieńczymy materiałem, w którym zaprezentujemy każde z odwiedzonych miejsc. W ten sposób stworzymy osobną mapę kempingów, na których byliśmy, widzieliśmy i możemy potwierdzić, że pobyt tam będzie przyjemnością a nie udręką.

Na co zwracamy uwagę? Przede wszystkim na położenie kempingu, dodatkowe atrakcje dla najmłodszych, sanitariaty (mają być czyste i sprawne), miłą obsługę oraz aspekt wizualny danego miejsca. Co ważne, staramy się odwiedzać przeróżne ośrodki - zarówno te duże, popularne jak i mniejsze, usytuowane często obok miejscowości turystycznych. Takie kempingi są zazwyczaj spokojniejsze i… tańsze.

Wszystkie materiały udostępniane na bieżąco możecie zobaczyć (przynajmniej na razie) na naszym Facebooku pod hashtagiem #PolskiCaravaningOnTour

 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Dr 1 11 miesięcy temu Koniecznie należy wprowadzić do rankingu kryterium ceny pobytu. Dr
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony