Reklama
Bilbord - bookingcamper

PODRÓŻE

WIADOMOŚCI

10 miesięcy temu  10.06.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Kiedy otwarcie granic? / Zapomnijcie o 1000+ na wakacje

Fot. Krzysztof Dulny

– 30 czerwca wskazywany jest jako data otwarcia granic europejskich. Nie sądzę, że Polska powinna zwlekać dłużej – zdradziła w rozmowie z Interią wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Jak dodała, rząd zdaje sobie sprawę z tego, że nasi sąsiedzi regionalnie otwierają granice, wspominając przy okazji, że i u nas rozmowy w tej kwestii są „mocno zaawansowane”.

Na temat otwierania granic wypowiedział się również minister zdrowia Łukasz Szumowski:

Przymierzamy się do tego, by przywrócić ruch graniczny. Pozostaje pytanie, czy tylko z najbliższymi sąsiadami, czy ze strefą Schengen. Myślę, że czeka nas niedługo otwarcie granic. Decyzja zapadnie w trakcie posiedzenia Rady Ministrów.

Przypomnijmy, że jeszcze niedawno wicepremier Emilewicz mówiła, że otwarcie granic będzie prawdopodobnie możliwe od 15 czerwca.

To niestety nie jedyna niespełniona zapowiedź rządzących. Od przeszło dwóch miesięcy mówiło się o „1000 plus” – bonie wakacyjnym w wysokości 1000 zł, który trafić miał do prawie 8 milionów Polaków pracujących na etatach, a który przeznaczony miał być na dowolne cele związane z turystyką krajową. Miał to być swoisty „program ratunkowy” dla polskiej branży turystycznej, która jako pierwsza ucierpiała z powodu stopniowo wdrażanych przez rząd restrykcji. Zamiast tego mówi się dziś o bonach w wysokości 500 zł, w dodatku przynależnych wyłącznie tym, którzy otrzymują zasiłek z programu Rodzina 500 plus. Innymi słowy, z zapowiadanych początkowo 7 mld zł do branży turystycznej – zgodnie z aktualnymi obietnicami – trafić ma niespełna 2 mld zł.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 4
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ managealic 3 20 dni temu Are you looking for loan to clear off your dept and start up your own Business? have you being going all over yet not able to get a legit loan Company that will loan you? Here is your final solution, We can give you any amount you need provided you are going to pay back within the period of time given without any problem. Apply now and Contact us for more details: managealic@gmail.com Whats App +919910297531
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ LEO STEVENS 2 9 miesięcy temu Czy potrzebujesz zatwierdzonej pożyczki biznesowej / osobistej w maksymalnej wysokości 2% rocznie? Skontaktuj się z nami dzisiaj przez e-mail: (leostevens224@outlook.com), aby uzyskać więcej informacji. Dziękuję Ci.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
 • ~ marek 1 10 miesięcy temuocena: 100%  A po jakiego grzyba subsydiować polską turystykę, skoro i tak w tym roku będzie przeżywać oblężenie? Może nawet padnie rekord bo dużo ludzi zrezygnuje z wyjazdów zagranicznych. I dotyczy to zwłaszcza branży caravanigowej.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony