artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - wyprawa
Kemping Alexa zaprasza caravaningowców!

Kemping Alexa zaprasza caravaningowców!

Czas czytania 3 minuty

Nie jest nowością, że właściciele kempingu Alexa dbają o poziom oferowanych usług i co roku przygotowują kolejne udogodnienia oraz niespodzianki na nadchodzący sezon turystyczny.

„Jak przygrzeje słonko, przyjdzie kwiecień łąką” – Alexa, jak w tym staropolskim przysłowiu, otworzyła swe podwoje dla gości 1 kwietnia, bynajmniej nie na prima aprilis! Na odwiedzających jak co roku czekają nowości, które ucieszą dorosłych i dzieci. Czeka także odnowiona umywalnia naczyń, gdzie część stanowisk oferuje widok na morze, a druga część – na plac zabaw, co też może być przydatne dla rodziców mniejszych dzieci. 

Sam plac zabaw został poddany gruntownej renowacji i konserwacji. Wszystkie elementy zdemontowano, wypiaskowano i od nowa pomalowano proszkowo, a ich ruchome części zostały poddane przeglądowi, regulacjom i innym niezbędnym czynnościom konserwacyjnym. Będzie więc nie tylko ładniej, ale też bezpiecznie. 

Jednak to nie odnowiony plac zabaw jest największą atrakcją przewidzianą w tym sezonie dla najmłodszych. W tym roku serca wszystkich bywalców kempingu zostaną skradzione przez trzech nowych rezydentów, którzy zamieszkali na stałe na Aleksie. Przystojniaki nazywają się Zus, Krus oraz Bambik i są absolutnie przesłodkimi alpakami! Kto raz spojrzy w ich wielkie oczy, przepadnie na zawsze! Latem przewidziane jest karmienie słodziaków i odwiedzanie ich z opiekunem w zagrodzie, acz w trosce o dobro zwierzaków liczba tych wizyt będzie z góry ustalona i nieprzekraczalna. 

Skoro o gościach mowa, Alexa przygotowuje też coś nowego dla czworonogów, tak licznie zamieszkujących parcele. W psim parku znajdą się nowe elementy treningowe, takie jak trapy, równoważnia i płotki różnej wysokości. Wszystkie elementy będą na stałe przymocowane do podłoża, by zapewnić pupilom bezpieczną zabawę i treningi oraz zapobiec anektowaniu psiej infrastruktury przez… dzieci, dla których niektóre części wybiegu dla czworonogów czasem również były nadspodziewanie atrakcyjne. Psi park w nowej, pełnej krasie zostanie udostępniony pupilom z początkiem sezonu wysokiego.

W celu poprawy komfortu i modernizacji infrastruktury kolejne dwie alejki przeszły kapitalny remont. Parcele o numerach 500-509 oraz 513 i 514 otrzymały nowe przyłącza prądu i wody, a także odpływy. Ponadto miejsca te zyskały nowe nasadzenia zieleni i zostały wypoziomowane. 

Co roku obserwujemy przygotowania Alexy do rozpoczęcia kolejnego sezonu i co roku jesteśmy zaskoczeni, jak wiele prac jest przeprowadzanych na tym przecież i tak uznawanym za jeden z najlepszych kempingów w kraju. Okazuje się jednak, że zawsze można coś poprawić i zrobić lepiej, a właściciele nie spoczywają na laurach mimo zadowolenia klientów i doskonałych rekomendacji. Imponujące jest to nieustanne dążenie do udoskonalania, wydawałoby się, niemalże idealnego miejsca. Okazuje się, że nawet w obiekcie na takim poziomie zawsze znajdzie się coś do zrobienia. 

mówi Monika Jeka.

W sezonie 2025 Alexa zaprasza gości od 1 kwietnia do 31 października. 

Artykuł pochodzi z numeru 2 (122) 2025 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator30.05.2025 zdjęć 4
Artykuł powstał we współpracy z marką Camping Alexa
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News