Reklama
Bilbord - PKO bezplatna [2] 21.06-27.06 Kasia

PODRÓŻE

miesiąc temu  12.05.2021, ~ Bartłomiej Ryś   

Camper Park w Krośnie rośnie. Będzie miał dwa razy więcej stanowisk

fot. Ewa Gorczyca / krosno.naszemiasto.pl

Camper Park zlokalizowany w Krośnie przy ul. Bursaki będzie rozbudowywany. Taką decyzję podjęły władze miasta licząc na większą popularność turystyki kamperowej. Chcą tym samym zaprosić turystów nie tylko do Krosna, ale i jego okolic.

O rozpoczętej właśnie inwestycji poinformował portal krosno.naszemiasto.pl. Zgodnie z umową Camper Park w nowej odsłonie ma być gotowy do 20 maja. Co się zmieni? Przede wszystkim powiększy się liczba parcel, na których będzie można zatrzymać się kamperem. Na każdej znajdziemy nie tylko prąd, ale również możliwość podłączenia wody. Otwarty w 2019 Camper Park dysponował 5 takimi stanowiskami. Teraz, po rozbudowie, ma być ich 10. 

Miejsc do zaparkowania jest więcej, obok jest pole namiotowe - tłumaczy wiceprezydent Baran.

Dodatkowo miasto utwardzi drogi dojazdowe i przejście do obiektów, w których turyści mogą korzystać z urządzeń i pomieszczeń sanitarno-higienicznych oraz kuchennych. 

Inwestycja pochłonie 170 tysięcy złotych, ale wiceprezydent zapowiada, że to nie koniec wydatków.

Chcemy m.in. zrobić bezobsługową stację, z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, co jest bardziej dogodne dla podróżujących - mówi wiceprezydent Baran.

Inne gminy powinny iść drogą Krosna. Jak podkreślił wiceprezydent, po otwarciu Camper Parku szybko pojawili się tam pierwsi goście.

Jesteśmy przekonani, że zainteresowanie tą formą turystyki będzie rosło. Wielu Polaków odkryło ją podczas pandemii, gdy hotele były zamknięte, obowiązywał szczególny reżim sanitarny. Coraz więcej osób zamierza podróżować po Polsce, rezygnując z wyjazdów za granicę, które nie są dla wszystkich dostępne. Zwiedzanie camperem daje też swobodę i niezależność, dlatego zdobywa coraz więcej zwolenników. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony