artykuły

podrozePODRÓŻE
ReklamaBilbord - polboat 08.07-21.07 Sebastian
Alexa królowa klifu

Alexa królowa klifu

Czas czytania 3 minuty

Camping Alexa, będący od lat wzorem dla innych w naszym kraju, stale aspiruje do najwyższych standardów światowych. Mimo że miejsce to cieszy się szaloną popularnością wśród nie tylko polskich, ale i zagranicznych turystów, właściciele ośrodka nie spoczywają na laurach, stale wdrażając ulepszenia oraz innowacje. 

Nie bez znaczenia jest fakt, że sami są czynnymi caravaningowcami i dokładnie wiedzą, jak zaspokoić potrzeby gości, nawet tych najbardziej wymagających, a inspiracje z własnych podróży przekuwają w kolejne wdrożenia na terenie obiektu. 
Dzięki temu w ofercie Alexy od dawna latem znajdują się animacje, a w razie niepogody klienci mogą korzystać z bogatego zaplecza w postaci kuchni, sali kominkowej i sali zabaw dla dzieci. Najmłodsi mają też do dyspozycji duży, bezpieczny i ogrodzony plac zabaw. Są to rozwiązania wciąż nieczęsto spotykane na rynku usług turystycznych w Polsce i będące wzorem do naśladowania. 
W ubiegłym roku Alexa otworzyła nowy budynek sanitarny, powiększyła także liczbę parcel o kameralne miejsca w zalesionej części kempingu. 
Również w tym roku czekają na nas nowości związane z ubiegłorocznymi inwestycjami. Najważniejszą premierą sezonu będzie otwarcie specjalnych sanitariatów dla najmłodszych gości, planowane z początkiem sezonu wysokiego. Łazienki dla dzieci to udogodnienie podnoszące standard obiektu w oczach klientów, szczególnie rodzin podróżujących z młodszymi pociechami. Sanitariaty przystosowane dla dzieci to przede wszystkim prysznice i umywalki na niższej wysokości oraz wanienki do kąpania tych najmniejszych. Udogodnienia te są nie do przecenienia. Nie dość, że dużo łatwiej zorganizować kąpiel w specjalnie przystosowanej dla maluchów przestrzeni, to jeszcze tak zaaranżowane pomieszczenia zachęcają je do większej samodzielności w podejmowaniu czynności higienicznych.

Alexa królowa klifu 1

Alexa królowa klifu 2

Alexa królowa klifu 3

Pojawi się też nowa alejka w leśnej części kempingu, a przy niej nowe duże parcele, przystosowane do przyjęcia największych zestawów, o powierzchni do 150 m2. Minimalny wymiar parceli w tej części to 9 x 12 m. Zgodnie z obowiązującymi na Alexie standardami miejsca te są uzbrojone w przyłącza do prądu, wody i kanalizacji. 
Właściciele obiektu nie byliby sobą, gdyby i w tym roku nie czekała na nas w Alexie duża nowość. Tym razem jest to udogodnienie będące rewolucją na poziomie europejskim, a nawet światowym! 
Chodzi o automatyczny system rezerwacji online, dzięki któremu za pomocą kilku kliknięć można wybrać parcelę z interaktywnej mapy i dokonać rezerwacji. Metoda ta jest bardzo intuicyjna i prosta w obsłudze – wystarczy podać interesujący nas zakres dat, następnie wskazać na mapie jedną z wolnych w tym okresie parceli i dodać liczbę gości. Mapa jest bardzo czytelna, zaznaczono na niej wszystkie udogodnienia i infrastrukturę obiektu, a parcele oznaczone są kolorami w zależności od standardu. Co więcej, system od razu podaje koszt całego pobytu, uwzględniając liczbę osób i taksę klimatyczną. 
Wdrożenie tego rozwiązania odbyło się niemal jednocześnie w Chłapowie i w jednym ze słynnych chorwackich resortów. Są to dwa pierwsze kempingi w Europie, oferujące takie udogodnienie klientom, więc tym razem Alexa jest liderem innowacji nie tylko w Polsce. 
Poza infrastrukturą na najwyższym poziomie, Alexa niezmiennie oferuje piękny widok z klifu, szum morza, prywatne zejście na plażę i położenie przy najpopularniejszej ścieżce rowerowej wzdłuż wybrzeża Bałtyku, a łącząc wszystkie te atuty z nieustannym dążeniem do podnoszenia jakości usług, pozostaje niekoronowaną królową nadmorskich kempingów w Polsce. 

Manuela Warzybok

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.07.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Camping Alexa
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News