artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Zaburtowe silniki elektryczne nowej generacji

Zaburtowe silniki elektryczne nowej generacji

Czas czytania 2 minuty

Na całym świecie sprzedano już ponad 100 000 silników Travel firmy Torqeedo. Ich nowa linia miała premierę na targach Metstrade, a w Polsce będzie można je nabyć za pośrednictwem Prime Marine, które zajęło się dystrybucją tych silników.

– Oryginalny Travel był pierwszym produktem Torqeedo i tym, który zrewolucjonizował branżę. Prawdziwa ikona została teraz na nowo zdefiniowana – komentuje Fabian Bez, dyrektor generalny Torqeedo GmbH. – Nowa linia produktów obsługuje jeszcze szerszą gamę zastosowań łodzi, dodaje wiele funkcji zorientowanych na użytkownika i pozwala żeglarzom w pełni dostosować swoje doświadczenia z podróży do indywidualnych potrzeb.

Zaburtowe silniki elektryczne nowej generacji 1

Nowa rodzina Travel oferuje 4 modułowe pakiety, umożliwiające klientom dostosowanie silnika do indywidualnych potrzeb. Pakiet Adventure, łącząc silnik o mocy 1100 W i akumulator 1080 Wh z innowacyjnym systemem mocowania oraz sterowania, przeznaczony jest dla wędkarzy kajakowych; pakiet Essential łączy ultrawydajny silnik o mocy 1100 W z akumulatorem o pojemności 1080 Wh; pakiet Range zastępuje akumulator o większej pojemności (1425 Wh), gdy chcesz spędzić cały dzień na wodzie, umożliwiając żeglarzom jeszcze dalsze podróże, a pakiet Power – dzięki wytrzymałemu silnikowi z napędem bezpośrednim o mocy 1600 W i akumulatorowi 1425 Wh – obsługuje większe łodzie w trudnych warunkach.
Silniki są łatwe w użyciu, transporcie i przechowywaniu, a akumulator typu „click-and-play” eliminuje konieczność podłączania kabli. Dodatkowo ładowarka 180 W skraca czas ładowania o połowę, a pełnokolorowy wyświetlacz z wbudowanym zasięgiem i czasem pracy ułatwia korzystanie z silnika. Zaawansowane funkcje komunikacyjne, takie jak TorqLink, Bluetooth i Wi-Fi, pozwalają na korzystanie z nowej aplikacji na smartfony – TorqView, dostarczając mapy, dzienniki podróży i bezprzewodowe aktualizacje.
Nowy, ulepszony rumpel gwarantuje bezstopniową regulację prędkości, co ułatwia dokowanie i wodowanie. Konstrukcja pawęży pozwala na całkowite podniesienie silnika z wody, a 3-stopniowa dźwignia sterowania umożliwia szybki wybór pomiędzy różnymi trybami.
Torqeedo zainicjowało nowy rozdział dla żeglarstwa elektrycznego, dostarczając ekologiczne i łatwe w obsłudze rozwiązania. Nowa rodzina Travel będzie dostępna w Polsce za pośrednictwem Prime Marine od początku 2024 r.

Zaburtowe silniki elektryczne nowej generacji 2

primemarine.com.pl

Artykuł pochodzi z numeru 6 (114) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.02.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką PrimeMarine
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News