artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Wypocznij z Maistrą

Czas czytania 2 minuty
Wypocznij z Maistrą

Urlop w Chorwacji to sama przyjemność... Ciepły, nadmorski wiatr, słońce w pełni, śródziemnomorska przyroda i słodkie owoce, a do tego kemping o wysokim standardzie. Taki oferuje m.in. Maistra - kompleks hoteli i kempingów w chorwackim regionie Istria, usytuowanych przede wszystkich w okolicach Rovinj i Vrsar – malowniczych miasteczek nad brzegiem Morza Adriatyckiego. Każdy z siedmiu kempingów (Amarin, Koversada, Polari, Porto Sole, Valdaliso, Valkanela, Vestar) posiada nowe sanitariaty, dużą – z reguły kamienistą – plażę, restaurację i miejsce zabaw dla dzieci. Część kempingów jest kempingami dla naturystów.

Tutaj nie można się nudzić. Na aktywnych czekają wypożyczalnie sprzętu wodnego, kursy nurkowania, a także zorganizowane przez właścicieli kempingów wycieczki do bliższych i dalszych zakątków Chorwacji. Przykładowo – Rovinj. To miasteczko o romantycznej architekturze. Urzeka wąskimi, artystycznymi uliczkami, straganami z uginającymi się od owoców stołami oraz kilkoma zabytkowymi budowlami. Warto odwiedzić XVIII-wieczny Kościół św. Eufemii, Kościół św. Tomasza, Muzeum Miasta czy też XVII-wieczny Łuk Balbi.

Vrsar to z kolei skaliste brzegi zatoki, oferujące turystom liczne jaskinie. Znaleźć tam można również ruiny średniowiecznego klasztoru benedyktynów, liczącego około tysiąca lat, którego patronatem jest św. Michał. W samym Vrsarze można podziwiać zarówno mury odnowionego zamku, jak też katolickiego kościoła Świętej Marii.

ReklamaWypocznij z Maistrą 1
A 3 km na północ znajduje się Kanał Limski - fiord ogłoszony Parkiem Przyrody, a restauracje na terenie parku podają rybę przygotowywaną według tradycyjnych przepisów. Vrsar może się pochwalić jednym z najpiękniejszych archipelagów: aż 18 niezamieszkałych wysepek gęsto porośniętych śródziemnomorską roślinnością zapraszają do ich zwiedzania łodziami motorowymi, które można wynająć na miejscu.

www.maistra.com
Oprac. JG


11.10.2010
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News