artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Wavecamperem po bezdrożach

Wavecamperem po bezdrożach

Czas czytania 3 minuty

Wavecamper to rodzimy producent kamperów na bazie Volkswagena T6.1 i Renault Trafic, doceniony przez Europejczyków dzięki ponadprzeciętnej funkcjonalności oraz najwyższej jakości zabudowie. Nie wszyscy jednak wiedzą, że Wavecamper to nie tylko pojazdy z długim i krótkim rozstawem osi, ale również specjalne. Do takich z pewnością można zaliczyć model 4×4 zbudowany na bazie volkswagena, obok którego nie można przejść obojętnie.

Wavecamper 4×4 wyposażony jest w dwulitrowy, turbodoładowany silnik o mocy 204 KM z siedmiobiegową automatyczną skrzynią DSG. Charakteryzuje go także stały napęd na 4 koła (4MOTION). Możliwość doposażenia tego wyjątkowego samochodu w blokadę centralnego mechanizmu różnicowego i opcjonalne zawieszenie pneumatyczne sprawia, że tak skonfigurowany bez problemu poradzi sobie na bezdrożach.
W pierwszym kontakcie uwagę przykuwa jego bojowy wygląd. Dzięki zastosowaniu wzmocnionego, terenowego zawieszenia ten kampervan ma prześwit zwiększony o 70 mm, charakterystyczne off-roadowe obręcze kół i terenowe opony. Dolna część pojazdu pokryta jest grafiką wykonaną z folii 3M, a ta oprócz walorów wizualnych chroni również lakier przed uszkodzeniami. Silnik natomiast chroniony jest od spodu aluminiową osłoną. To ważne dla tych, którzy planują przeciskać się tym samochodem przez krzaki i kamienie, a takich przygód w podróżowaniu off-roadowym nie brakuje! Maska również została zabezpieczona folią 3M, a poniżej zainstalowano dodatkowe oświetlenie o mocy 9240 lm i zasięgu ponad 1200 m! Na klapie bagażnika zainstalowano dedykowany bagażnik, na którym znajdują się pełnowymiarowe koło zapasowe, kanister i łopata. Łopata może się przydać, by wyjść z opresji, jeśli ugrzęźniemy w błocie. Dodatkowo w tylnej, lewej części pojazdu znajdują się dwa trapy australijskiego producenta Maxtrax. 

ReklamaŚT - biholiday 06.03-30.06 Sebastian
Wnętrze jest również znacznie bardziej wytrzymałe: gumowa podłoga jest mniej wrażliwa na zniszczenia, a meble odporniejsze na uszkodzenia niż w klasycznym modelu tej marki. Organizery w systemie szynowym usprawniają funkcjonowanie wewnątrz. Ich układ pomoże zachować porządek w przedmiotach osobistych – żegnajcie zagubione etui z okularami słonecznymi i mapy!
Nie mamy wątpliwości, że Wavecamper 4×4 to idealny towarzysz na wielkie outdoorowe przygody i do zwykłej codzienności.

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator02.06.2023 zdjęć 14
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News