artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper
Thule Arcos – nowy box na hak od Thule

Thule Arcos – nowy box na hak od Thule

Czas czytania 3 minuty

W ofercie firmy Thule pojawił się nowy box bagażowy montowany na haku auta, który z powodzeniem może rozwiązać problemy transportowe różnych grup użytkowników – mowa o modelu Thule Arcos.

Docenią go z pewnością właściciele aut elektrycznych, którzy nie chcą (a często również po prostu nie mogą – ze względów technicznych) montować klasycznych boxów dachowych, obawiając się większego zużycia energii i skrócenia zasięgu. Nowość to również świetna propozycja dla właścicieli klasycznych aut, którzy potrzebują dodatkowej przestrzeni bagażowej, ale na dachu planują transportować inny ładunek czy sprzęt (np. rowery, kajaki lub namiot dachowy).

Opływowy, niskoprofilowy kształt Thule Arcos sprawia, że kierowca ma doskonały widok do tyłu (również w lusterku wstecznym), a pakowanie i wypakowywanie bagażu jest łatwe i wygodne. Co więcej – właściwy bagażnik auta również jest zawsze łatwo dostępny.

Specjaliści z Thule wyjaśniają, że Thule Arcos pozwala na przekształcenie nawet mniejszego samochodu w prawdziwy pojazd wyprawowy, zdolny do transportowania dodatkowego ładunku oraz sprzętu outdoorowego. Sztywna obudowa boxu jest odporna na uszkodzenia, stabilna, chroni zawartość przed błotem i wodą, a jednocześnie pozwala na łatwy dostęp do wewnętrznej przestrzeni bagażowej.

Aerodynamiczny projekt pozwala dojechać dalej

Podczas projektowania nowych boxów bagażowych montowanych z tyłu samochodu, w Thule przeprowadzono testy, które pokazały, że takie rozwiązanie transportowe ma minimalny wpływ na zużycie energii czy paliwa. W pewnych sytuacjach potrafi wręcz je obniżać. Wyniki te zostały potwierdzone w zewnętrznych, niezależnych testach – „Vi Bilägare”, największy szwedzki magazyn motoryzacyjny, wykazał, że w testowanych samochodach (zarówno spalinowych, jak i elektrycznych), zużycie paliwa/energii podczas podróży z boxem bywało w pewnych sytuacjach nawet niższe, niż podczas jazdy bez niego.

ReklamaŚródtekstowy 1 elcamperos 28.03-23.04 Sebastian
Thule Arcos dostępny jest w dwóch wersjach - Thule Arcos M ma 300 litrów pojemności, zaś Thule Arcos L - 400 litrów.  Jeśli zaś w podróży potrzebna będzie większa przestrzeń bagażowa, Thule oferuje boxy dachowe o pojemności od 300 do 610 litrów. Thule Arcos trafi na rynek 1 lutego 2023 r, w rekomendowanej cenie 6 599 zł za wersję M oraz 6 799 zł za wersję L.


Szymon Kwiatkowski31.01.20230