artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Słoneczne stoki Austrii

Czas czytania 3 minuty
Słoneczne stoki Austrii

Nieograniczone przyjemności szusowania na nartach, lodowiec i wszechobecna gościnność - tak można w skrócie wymienić zimowe atrakcje karynckich Alp, jakie czekają na gości spędzających zimowy urlop w tym regionie. Połyskujące mroźnym, lodowym błękitem szczyty tworzą urzekająco piękne tło urlopu, w otoczeniu puszystego śniegu, term i świetnych tras narciarskich.

Karyntia pozostawia swobodę wyboru między najpiękniejszymi alpejskimi ośrodkami: od Heiligenblut przez Nassfeld i Bad Kleinkirchheim, aż po lodowiec Mölltal, dając przy tym gwarancję śniegu i słońca. Łącznie na narciarzy czeka 1.028 km zjazdów. Karnet Topskipass na Karyntię & Tyrol Wschodni obejmuje 32 ośrodki narciarskie.

Można wybrać narciarstwo alpejskie, wellness w termach czy pobyty rodzinne. Sezon rozpoczyna się w październiku i trwa do pełni maja. Na lodowcu Mölltal można nawet jeździć przez cały rok. W strefie 3.000 m n.p.m. znajdują się wspaniałe tereny freeridowe dla amatorów jazdy carvingiem i snowboardu. Przebojem wśród tras wytyczonych na Katschbergu jest autostrada narciarska „A1“: ma 6 km długości, prosty przebieg i jest bardzo wygodna. W górach Nockberge można bawić się po mistrzowsku na szalenie widowiskowej, pucharowej trasie noszącej imię słynnego zjazdowca Franza Klammera, pochodzącego z tej właśnie doliny.

Sporty zimowe to nie tylko szusowanie na alpejskich stokach. Karyntia ma również szeroką paletę propozycji dla narciarzy klasycznych (np. trasy biegowe w dolinie Lavanttal), amatorów jazdy na sankach, także na oświetlonych torach (np. w Heiligenblut oraz w górach Nockberge). Coraz większą popularnością cieszą się wyprawy w rakietach śnieżnych, skitouring i zimowe kempingi. Wszystkie z wymienionych atrakcji oferuje region wokół jeziora Millstätter See.

ReklamaSłoneczne stoki Austrii 1
Podczas zimowego odpoczynku nie może zabraknąć kąpieli w wodach termalnych. W Bad Kleinkirchheim do term można zjechać prosto z tras narciarskich, np. do Termy Rzymskiej. Kolejne gorące kąpiele czekają w Warmbad-Villach i Bad Bleiberg.

Według ADAC kraina dla dzieci o nazwie „Katschi’s Kinderwelt“, znajdująca się na Katschbergu, zalicza się do czołowej trójki najlepszych ośrodków narciarskich dla dzieci. Wszystkie czterogwiazdkowe hotele regionu oferują opiekę dla dzieci oraz specjalne strefy wellness dla najmłodszych gości. W ofercie jest nawet kąpiel wellness w żelkach! Dolina Lieser-Maltatal uchodzi za idealne miejsce na rodzinne wakacje. W tym regionie mieści się jedyna w Austrii wioska dla dzieci i niemowląt.

Karnet Topskipass na Karyntię & Tyrol Wschodni obejmuje 32 ośrodki narciarskie i 1.028 km tras oraz 283 wyciągi. Można go wykupić na okres od 1,5 do 14 dni. Sześciodniowy karnet dla osoby dorosłej kosztuje 194 euro, dla dzieci do lat 14 od 99 euro.

Więcej na: www.topski.at oraz www.karyntia.pl
Oprac. JG


18.10.2010
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News