artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord fajny kmaper 01.08-31.08 Sebastian
Rozruch zawsze pod ręką

Rozruch zawsze pod ręką

To jeden z tych gadżetów, który lepiej mieć niż nie mieć ze sobą podczas podróży. Noco Boost X pełni funkcję zarówno urządzenia rozruchowego (boostera), jak i powerbanku.

Noco Boost X to nowość w ofercie urządzeń rozruchowych amerykańskiej firmy, od niedawna dostępnych również na rynku polskim. Ich wyróżnikiem jest efektywniejsza bateria, co przekłada się na wyższe wartości użytkowe, nie tylko w sytuacjach awaryjnych.

Serię Noco Boost X tworzą cztery urządzenia o symbolach GBX45, GBX55, GBX75 i GBX155. Zastosowanie w nich nowej technologii baterii litowych przełożyło się na wyższe natężenie prądu w momencie rozruchu akumulatora, odpowiednio: 1250 A, 1750 A, 2500 A i 4250 A. To z kolei ma wpływ na efektywność w odniesieniu do pojemności silnika benzynowego lub wysokoprężnego (6.5/4.0; 7.0/4.5; 8.5/6.5 oraz 10.0/8.0 litra).

Nowością w urządzeniach rozruchowych Noco Boost X jest gniazdo USB-C, które służy zarówno za port wejścia, jak i wyjścia. Skraca on czas ładowania baterii litowej, nawet poniżej godziny przy zastosowaniu mocy 60 W. Co więcej, nawet przy zerowym stanie już po pięciu minutach od podłączenia do gniazdka 230 V można podjąć próbę uruchomienia akumulatora. Jeśli w czasie minuty nie nastąpi rozruch silnika, aktywowana jest nowa funkcja – Auto Power Conservation. Urządzenie musi zostać wyłączone i ponownie włączone. To dodatkowe zabezpieczenie utrzymuje sprawność i wydłuża żywotność wbudowanej baterii litowej.

ReklamaŚródtekstowy ACK sklep 07.07-31.08 Sebastian
Za pośrednictwem portu USB-C (na zasadzie powerbanku) można też zasilać inne urządzenia elektroniczne jak smartfon, zegarek, kamera sportowa, tablet czy laptop. Praktyczność podnosi drugi port USB-A 2.1. W każdy model Noco Boost X wbudowano latarkę z wydajnymi diodami LED i kilkoma trybami pracy (w tym S.O.S.).

Uzupełnieniem funkcjonalności urządzeń serii X jest odporna na zabrudzenia, zalanie i uszkodzenia mechaniczne obudowa oraz dodatkowe akcesoria. Wśród nich są – w zależności od modelu – kabel do podłączenia w samochodowym gnieździe 12 V oraz adapter z oczkami do mocowania na klemach niektórych typów akumulatorów. W każdym opakowaniu standardem jest kabel z tradycyjnymi zaciskami. Ulepszona funkcja Ultrasafe 2 zapobiega przed iskrzeniem, odwrotną polaryzacją (niewłaściwym podłączeniem biegunów) oraz przegrzaniem.

Urządzenia rozruchowe Noco Booster X dostępne są na polskim rynku u wybranych dystrybutorów: Baterie Przemysłowe, Moto-Profil i Profi-System oraz w oficjalnym sklepie marki Noco na Allegro. Sugerowane ceny detaliczne wynoszą od 620 do 1740 złotych.


Krzysztof Dulny 14.07.20210