PRZEGLĄD RYNKU

PODRÓŻE

miesiąc temu  26.11.2020, ~ Krzysztof Dulny   

Przygotuj swoje auto do zimowych wojaży

Fot. Taurus

Już dziś warto pomyśleć o przygotowaniu auta na zbliżający się wielkimi krokami sezon zimowy. Nieodłącznym towarzyszem wyjazdów o tej porze roku powinny być niezawodne łańcuchy śniegowe. Ich posiadanie nie tylko daje poczucie bezpieczeństwa, ale również pozwoli wybrnąć z niejednej zimowej opresji. Co istotne, w niektórych krajach posiadanie łańcuchów śniegowych jest obowiązkowe – ich brak podczas kontroli drogowej może poskutkować dotkliwym mandatem.

Szeroką ofertę łańcuchów śniegowych ma polska firma Taurus. Taurus Auto z samonapinaczem to propozycja dedykowana samochodom osobowym o masie nieprzekraczającej 3,5 tony, z kolei do użytku przez samochody typu SUV, crossover, terenowe lub inne o napędzie 4x4 (auta dostawcze, busy) przeznaczone są łańcuchy Taurus Transport.

Łańcuchy śniegowe Taurus Auto to produkt klasy premium, którego brakowało w dotychczasowym asortymencie polskiego producenta. To naturalne uzupełnienie oferty, odpowiadające na rosnące wymagania kierowców, a zarazem dopasowanie jej do najnowszych modeli samochodów.

Elementem wyróżniającym łańcuchy śniegowe Taurus Auto jest automatyczny system samonapinający – rozwiązanie, które docenią wszyscy kierowcy, którzy kiedykolwiek montowali łańcuchy w warunkach zimowych. Jego działanie polega na samoregulacji – po prawidłowym nałożeniu łańcuchów na koła, samoczynnie reguluje jego naprężenie. Oznacza to, że po instalacji łańcuchów można od razu ruszać w drogę, bez konieczności dociągania i korygowania luzów ułożenia po przejechaniu pewnego dystansu. Łańcuchy Taurus Auto wyposażono ponadto w wyraźne oznaczenia kolorystyczne, maksymalnie ułatwiające ich zakładanie.

Taurus Transport to propozycja dla posiadaczy busów, samochodów dostawczych, a także w samochodach typu SUV, crossover i terenowych z napędem 4x4. Inżynierowie Taurus przygotowali model o wzmocnionym, ulepszonym termicznie stopie stali manganowo-niklowej (MnNi). Takie połączenie korzystnie wpływa na wytrzymałość ogniw – w trakcie użytkowania łańcuch jest bardziej odporny na ścieranie i zerwanie.

Podobnie jak w przypadku Taurus Auto, poszczególne elementy łańcucha zostały pomalowane na jaskrawe kolory i specjalnie oznaczone, tak żeby ich montaż przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

Taurus Auto oraz Taurus Transport dostępne są w sieci sprzedaży Taurus oraz sieci dystrybucyjnej w całej Polsce.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony