artykuły

PRZEGLĄD RYNKU
Przenośna klimatyzacja za mniej niż 3 tysiące

Przenośna klimatyzacja za mniej niż 3 tysiące

Klimatyzacja w kamperze lub przyczepie kempingowej? Ilu zwolenników tylu przeciwników, ale fakty są takie, że podróżując latem po południowych rejonach Europy szybko docenimy jej obecność. Niestety, dostępne urządzenia są bardzo drogie a ich montaż - skomplikowany. Grupa Elcamp na targach w Nadarzynie pokazała nowość: klimatyzator okienny MESTIC SPA-300 kosztujący zaledwie 2900 zł brutto. Jak to działa?

Instalacja urządzenia jest bardzo prosta. System klimatyzacji w tym przypadku składa się z dwóch elementów. Skraplacz znajduje się na zewnątrz pojazdu, a parownik wewnątrz. Do zamontowania jednostki Split Unit do okna używa się dedykowanego wspornika. Ten wspornik można płynnie regulować bez przechodzenia przez sztywne stopnie, dzięki czemu nadaje się do wielu różnych typów przyczep kempingowych. Okno pozostaje drożne, możemy je otwierać i zamykać tak, jak zwykle. System nie jest montowany na stałe, co oznacza, że Split Unit można łatwo zdemontować w celu użycia w innym miejscu.

Urządzenie charakteryzuje się mocą chłodzenia na poziomie 760 W, producent chwali się też niskim poziomem emisji hałasu na poziomie 53 decybeli. Do zasilania potrzebuje podłączenia do gniazdka 230V a podczas pracy pobór mocy wynosi około 1,75 A. Całość waży 22,5 kg. Producent podaje, że system nada się do pomieszczeń o powierzchni nie większej niż 25 metrów kwadratowych.

Sklep Grupy Elcamp: https://bit.ly/klimatyzacja_mestic


Bartłomiej Ryś20.10.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 3
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 1
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 1
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 1
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW