artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Podróże napędzane słońcem

Podróże napędzane słońcem

Czas czytania 2 minuty

Niezależność energetyczna to cel, który stawia sobie wielu pasjonatów podróży caravaningowych. Kompleksowe rozwiązania w zakresie zasilania solarnego oferuje firma 4SUN, od ponad 12 lat dostarczająca najwyższej jakości produkty i komponenty, zarówno na rynek polski, jak i międzynarodowy.

Trzonem oferty 4SUN są oczywiście panele słoneczne – zarówno elastyczne modele z serii Flex, jak i moduły fotowoltaiczne w aluminiowych ramach. Te pierwsze wyróżniają się wysoką wydajnością oraz niezwykłą odpornością na czynniki atmosferyczne. Wykonane są z materiałów odpornych na promieniowanie UV, sól morską, wiatr i niskie temperatury, a ponadto są stosunkowo lekkie i cienkie. Mocowane są w specjalnych ramkach, zapewniając trwałość, ale również ochronę przed kradzieżą. Możemy wyróżnić panele słoneczne polikrystaliczne, które zapewniają świetny stosunek jakości do ceny, oraz panele monokrystaliczne, które z kolei charakteryzują się wyższą efektywnością. W ofercie 4SUN znajdziemy i jedne, i drugie, ale nie tylko. Fotowoltaika off-grid składa się z kilku ważnych elementów, a każdy z nich odgrywa niezwykle ważną rolę w jej poprawnym funkcjonowaniu. Tak jak nie może się ona obyć bez modułów fotowoltaicznych, tak samo nie ma prawa istnieć bez akumulatora oraz regulatora ładowania. Odpowiednio dobrane regulatory MPPT i PWM nie tylko wydłużą trwałość akumulatorów używanych w instalacjach solarnych, pozwolą też na zwiększenie wydajności całego systemu.
Wspomnieliśmy o akumulatorach – stanowią one kluczowy element każdej instalacji fotowoltaicznej. Odpowiedzialne są za zbieranie i przechowywanie energii elektrycznej, która jest wytwarzana przez panele fotowoltaiczne i inne urządzenia, udostępniając ją na żądanie lub jako zapasowe źródło. W ofercie 4SUN znajdują się akumulatory żelowe i zaawansowane akumulatory LiFePO4, które zapewniają niezawodne źródło energii nawet w najbardziej wymagających warunkach.
Oprócz paneli słonecznych, regulatorów i akumulatorów firma 4SUN oferuje również szeroki wybór elementów montażowych, kabli solarnych, ładowarek i przetwornic. Dzięki nim podróżujący mogą kompleksowo wyposażyć swój pojazd w sprawny, niezawodny system zasilania, który zapewni im komfort i niezależność energetyczną. Dodajmy, że wszystkie wymienione produkty dostępne są zarówno osobno, jak i w zestawach dedykowanych konkretnym zastosowaniom, m.in. łodziom i kamperom.
Masz problem z wyborem? Możesz liczyć na pomoc i doradztwo doświadczonego zespołu. Ze szczegółową ofertą zapoznać się można na stronie 4SUN.eu.

Podróże napędzane słońcem  1

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator04.06.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką 4SUN
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News