artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Wsparcie z powietrza wspomaga odnajdowanie skradzionych samochodów. To metoda natychmiastowego reagowania
Wsparcie z powietrza wspomaga odnajdowanie skradzionych samochodów. To metoda natychmiastowego reagowania

Pełna kontrola nad wypożyczonym pojazdem

Czas czytania 2 minuty

Od sprawnego egzekwowania płatności po zabezpieczenie na wypadek kradzieży. Możliwości systemów monitoringu pozwalają właścicielom wypożyczalni kamperów i przyczep kempingowych sprawniej prowadzić biznes i zwiększyć jego bezpieczeństwo.

Niezależnie od tego, czy wypożyczalnia dysponuje 2, 5, 10 czy 30 pojazdami – korzystanie z monitoringu ma dla niej same zalety. Dzięki modułowi GPS/GSM można na bieżąco kontrolować pozycję kampera czy przyczepy kempingowej, zużycie paliwa, a nawet styl jazdy kierowcy (przyspieszanie, płynność jazdy, hamowanie). To na wypadek, gdybyśmy nie chcieli ponownie użyczać pojazdu osobie, która ma ciężką nogę, co zwiększa ryzyko spowodowania kolizji lub wypadku i zniszczenia mienia. 
Na uwagę zasługuje funkcjonalność polegająca na zdalnym odcięciu zapłonu – oczywiście w przypadku zaparkowanego pojazdu. To rozwiązanie może być z powodzeniem wykorzystane jako narzędzie wspierające wypożyczalnię w egzekwowaniu płatności, z którymi opóźnia się użytkownik.
System obejmuje także powiadomienia o wybranych zdarzeniach związanych z użytkowaniem kampera i przyczepy, takich jak holowanie, uruchomienie w godzinach nocnych czy gwałtowny ubytek paliwa w baku (oczywiście w zależności od rodzaju pojazdu). Jeśli dodamy do nich omawianą już możliwość ustalania pozycji, otrzymujemy rozwiązanie zapobiegające kradzieży i dające szansę na reakcję, gdy już do niej dojdzie.
System GanTotal oferowany przez Gannet Guard Systems łączy wspomniane zalety z radiowym systemem monitoringu. Jego ogromnym atutem jest też odporność na działanie zagłuszarek GPS/GSM, powszechnie stosowanych przez złodziei. Zapewnia to możliwość namierzenia pojazdu nawet w sytuacji, gdy przestępcy posłużą się tzw. szumidłem. W przypadku GanTotal przeszło 90% pojazdów jest odzyskiwanych w mniej niż 24 godziny od momentu zgłoszenia kradzieży. Specjalne pasmo fal radiowych umożliwia namierzenie kampera i przyczepy, nawet jeśli zostaną ukryte w garażu. 

ReklamaPełna kontrola nad wypożyczonym pojazdem 1
Tym samym GanTotal pozwala na bieżący monitoring oraz lokalizację po kradzieży z wykorzystaniem dostępu przez stronę WWW i aplikację mobilną (na systemy iOS i Android). 

gannet.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator26.11.2022 zdjęć 2
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News