artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - dethleffs 04.06-30.06 Sebastian
Off-road z wygodami

Off-road z wygodami

Czas czytania 3 minuty

Stylowy wygląd i praktyczne zastosowanie nie wystarczą. Aby w pełni cieszyć się caravaningiem, zwłaszcza takim z dala od ludzi, niezbędne będzie wysokiej jakości wyposażenie – takie, które przetrwa nawet w najgorszych warunkach. Z najwyższej jakości materiałów produkuje swoje skrzynie kempingowe firma Egoé, z której ofertą nestboxów będzie można zapoznać się na targach Camper & Caravan Show w Nadarzynie.

Tzw. nestboxy to „skrzynie” do samochodów terenowych, które w prosty sposób przekształcają je w minikampery. Najnowszą propozycją jest Supertramp, który – jak zapewnia producent – poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach.

Nestbox już na dobre zadomowił się w osobowych wersjach dużych i kompaktowych dostawczaków, takich jak Volkswagen Multivan czy Citroën Berlingo, ale również w samochodach typu MPV i kombi o wielkości Škody Octavii. Aby przystosować to rozwiązanie do terenówek, nie wystarczyło zmniejszyć kubaturę nestboxa – niezbędne było również zastosowanie wytrzymalszej konstrukcji. Konstruktorzy Supertrampa musieli wziąć również pod uwagę, że piąte drzwi off-roadowego pojazdu mogą otwierać się w lewo lub w prawo. Rezultat?

Zacznijmy od korpusu, w którym – tu bez zmian – znalazło się miejsce na moduł kuchenny, przestrzeń na lodówkę i dostęp do wody. Do tego materac, którego szerokość w tym przypadku wynosi tylko 950 mm, co oznacza, że z łatwością zmieści się do samochodów, które mają węższy otwór piątych drzwi. Częścią szkieletu są metalowe ściany boczne, zdecydowanie solidniejsze niż pierwotne rozwiązanie ze sklejki.

ReklamaOff-road z wygodami 1
Kolejna nowość dotyczy układu zabudowy. W dotychczasowych można spotkać się z umiejscowieniem kuchenki po lewej stronie, a lodówki po prawej. Zabudowa Supertramp umożliwia wybór wariantu z lustrzanym odbiciem tego układu, z uwzględnieniem sposobu otwierania piątych drzwi. Zabudowa jest również o parę centymetrów głębsza, co umożliwiło dodanie przestrzeni do przechowywania. W module z dostępem do wody dodana została przestrzeń do przechowywania na kubki i garnki, a miejsce na wyjmowany schowek na sztućce znalazło się przy kuchence.

Jak zapewnia producent, wszystko powstało z najwyższej jakości materiałów:

– Bardzo doceniamy umiejętności doskonałych czeskich rzemieślników, dlatego nie dowozimy znikąd półproduktów, wszystko produkujemy bezpośrednio w Czechach, w Bílovicach i okolicy.

Z ofertą firmy będzie można zapoznać się na targach na Camper & Caravan Show, które odbędą się w dniach 7-10 października w Nadarzynie.


Redakcja20.09.2021 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News