artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Najlepsza klasa B wszech czasów?

Czas czytania 9 minut
Najlepsza klasa B wszech czasów?

W firmie Elcamp z Krakowa można już zobaczyć nowe modele klasy B ekskluzywnej marki Hymer tuż po oficjalnej premierze  na targach Caravan Salon w Düsseldorfie. Pojazdy te w wersji na rok 2011, dzięki zastosowanym innowacjom i atrakcyjnym rozwiązaniom, otwierają nowy rozdział w historii najbardziej popularnej linii camperów zintegrowanych Hymer, a jednocześnie utwierdzają zasłużoną, wiodącą pozycję producenta na rynku.

Jak zapewnia producent, ta klasa B ma być najlepszą klasą B wszech czasów dzięki konkurencyjnej relacji jakości do ceny, wyjątkowo praktycznym rozkładom wnętrz, funkcjonalności i możliwie najlepszej jakości materiałów i wykonania. Standardowy kolor karoserii to biały, jako opcja dodatkowa możliwy jest również kolor szampana. Dziewięć modeli premierowej generacji zorientowano na  życzenia klientów, tak by spełniały wiele indywidualnych oczekiwań i każdy mógł znaleźć coś dla siebie wśród palety aut o długości od 594 do 744 cm. Dlatego celowo zmniejszono ilość wariantów rozkładu, aby umocnić najbardziej popularne modele.

Najlepsza klasa B wszech czasów? 1

Marka Hymer, i tak kojarzona przede wszystkim z pojazdami zintegrowanymi, stawia na sprawdzoną kategorię kamperów w nowej, ulepszonej wersji. Innowacyjne rozwiązania, opracowane na podstawie długoletniego doświadczenia, nowej wiedzy technicznej, a przede wszystkim chęci udoskonalenia klasy B, by jeszcze bardziej precyzyjnie trafiała  w zapotrzebowanie i upodobania użytkowników, umożliwiły wprowadzenie na rynek niemal bezkonkurencyjnych pojazdów, z podwójną podłogą w standardzie, a przy tym w atrakcyjnej cenie.
ReklamaNajlepsza klasa B wszech czasów? 2
 
Hymer realizuje w nowej serii pojazdów klasy B 10 koncepcji ulepszeń i nowych rozwiązań:

1. Najlepsza izolacja
Sprawdzona już od lat konstrukcja ścian i dachu PUAL (blacha aluminiowa – pianka poliuretanowa – sklejka) gwarantuje nieporównywalnie lepszą od innych technologii izolację. Łączenia za opatentowaną, zaczerpniętą z lotnictwa metodą łączenia ścian i dachu za pomocą klejenia pozwala uniknąć mostów zimna i strat ciepła, ponieważ nie wymaga ona drewnianych rusztowań, czy połączeń śrubami. Wysokiej jakości okna Seitz w aluminiowych ramach, absolutnie szczelne po zamknięciu drzwi wejściowe oraz podwójna podłoga pozwalają użytkownikowi zaoszczędzić sporo energii potrzebnej do ogrzania wnętrza.

2. Najlepsza zabudowa
Wspomniana już technologia PUAL to gwarancja nie tylko szczelności, ale i wyjątkowej stabilności i sztywności konstrukcji. Solidna podłoga o grubości 3 cm jest położona na jednej wysokości na całej długości pojazdu, bez niewygodnych progów czy stopni. Co pozytywnie wyróżnia nową klasę B w segmencie pojazdów zintegrowanych na rynku, to podwójna podłoga już w standardzie. W przestrzeni międzypodłogowej o wysokości 19 cm ukryto wszystkie instalacje, od elektrycznej, przez przewody ciepłego powietrza, aż do przewodów wody czystej i brudnej. Nowość to umieszczenie zbiorników czystej i brudnej wody na tylnej osi, dzięki czemu punkt ciężkości pojazdu leży niżej, przednia oś jest odciążona, a właściwości jezdne są lepsze. Sama przestrzeń międzypodłogowa ogrzewana jest ciepłym powietrzem, przez co podłoga ogrzewana jest na całej powierzchni i zapewnia przyjemną temperaturę wnętrza. Dzięki temu również w zimie wszystkie zbiorniki i przewody są zabezpieczone przed mrozem.
ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04
Najlepsza klasa B wszech czasów? 4

3. Najlepsze właściwości jezdne
Nowa klasa B zabudowana jest na sprawdzonym podwoziu Fiat, jednakże tym razem w wersji niskopodłogowej o szerokim rozstawie kół, z seryjnym silnikiem o mocy 130 KM (z wyjątkiem B 504. Opcjonalnie można wyposażyć przednią oś w specjalne sprężyny śrubowe, dzięki czemu pojazd zyskuje jeszcze lepszą przyczepność i amortyzację. Poza tym zwiększono obciążalność tylnej osi, co też pozytywnie wpływa na właściwości jezdne.
Nowa, duża szyba przednia  oraz obniżona deska rozdzielcza gwarantują jeszcze lepszą widoczność dla kierowcy i pasażera. Idealnie ustawione, solidne lusterka zewnętrzne dają lepszą widoczność wsteczną, a specjalnie dla marki Hymer wyprodukowane reflektory Hella umożliwiają bezproblemową jazdę nocą. Blendy przeciwsłoneczne zamontowane pod opuszczanym łóżkiem z przodu nie pozwolą nisko operującym promieniom słonecznym razić nas w oczy, a czytanie mapy w nocy umożliwiają lampki w szoferce, nie przeszkadzające kierowcy.

4. Największe bezpieczeństwo
Oryginalna rama Fiata, usztywnienia w komorze silnika i zoptymalizowana strefa zgniotu gwarantują największe z możliwych bezpieczeństwo. Większa szyba przednia pozwala dokładniej i szybciej zobaczyć ewentualne zagrożenia na drodze. Podczas deszczu skutecznie oczyszczają ją trzy powiększone pióra wycieraczek. Dwa trzypunktowe pasy bezpieczeństwa na sofie dla pasażerów z tyłu zapewniają bezpieczną jazdę wszystkich uczestników podróży. Hymer bardzo restrykcyjnie zastosował się do norm bezpieczeństwa dotyczących wyjść ewakuacyjnych i zorganizował przestrzeń mieszkalną ściśle wg wytycznych. Wszystkie klapy i drzwi schowków zabezpieczone są przed włamaniem i kradzieżą za pomocą wysokiej jakości podwójnych zamków.

5. Najlepsza organizacja przestrzeni mieszkalnej
Najważniejsze w koncepcji wnętrza były przytulność i funkcjonalność. Dobrze doświetlona dzięki oknom część mieszkalna daje wrażenie dużej przestrzeni. Niezwykle wygodna jest nowa sofa dla pasażerów z wysokim oparciem i głębokim siedziskiem, wysunięta na kształt litery L w stronę szoferki. Już w standardzie stół można przesuwać w dowolnym kierunku, a dostępna jako opcja dodatkowa wersja luksusowa nie tylko obraca się o 360 stopni, ale również posiada 2 zamocowane w ramie stołu uchwyty na napoje. Całości dopełniają obrotowe fotele lotnicze w szoferce marki Aguti z szerokimi, składanymi podłokietnikami. Przyjemną atmosferę zapewniają piękne firanki, dobrej jakości materiały w ciepłych kolorach i harmonijny kształt mebli. Wrażenie przytulności wzmaga obity materiałem spód łóżka opuszczanego i sufit, oraz obleczone skórą drzwi wejściowe. Wysokość 198 cm w przejściach i ogrzewana na całej powierzchni podłoga udoskonalają wnętrze.
Funkcjonalny uchwyt na telewizor umożliwia ustawienie monitora w wielu dogodnych pozycjach. Jako zaciemnienie szyb szoferki można wybrać stylowe, plisowane zasłony albo elektryczną roletę.
W zależności od modelu nowe pojazdy klasy B wyposażone są w komfortowe, praktycznie zorganizowane łazienki w trzech różnych wariantach. Każdy z nich charakteryzuje funkcjonalność i optymalne wykorzystanie przestrzeni.
Najlepsza klasa B wszech czasów? 5

6. Najlepsza organizacja kuchni
Komfort i funkcjonalność królują również w kuchni. Duża, trzypalnikowa kuchenka z solidnym rusztem i dużymi pokrętłami jest łatwa w obsłudze i czyszczeniu. Praktyczny, głęboki zlew z wysokim kranem, osłona przed pryskaniem, w niektórych modelach uchwyt na ręczniki kuchenne, zintegrowany pojemnik na odpady, a w opcji dodatkowej kosz do osuszania naczyń to tylko niektóre zalety kuchni w  nowej klasie B. Ponadto pokrywa zlewu może służyć jako deska do krojenia, a liczne, nad wyraz pojemne i dobrze zorganizowane szuflady, duży blat roboczy z powłoką mineralną i optymalne oświetlenie trzema światłami punktowymi sprawiają, że przygotowywanie posiłków przebiega bardzo sprawnie. W standardzie oferowana jest lodówka 113 l z zamrażalnikiem, a jako opcje dodatkowe można zamienić ją na TecTower  i dołożyć okap Fantastic Vent.
Najlepsza klasa B wszech czasów? 6

7. Najlepsza sypialnia
Opuszczane na wygodną wysokość łóżko z przodu z wygodnym materacem sprężynowym ma wymiary 195x150 cm i jest doskonale stabilne. Jako opcję dodatkową można wybrać łóżko opuszczane elektrycznie oraz okno 40x40 cm w dachu nad łóżkiem. Zależne od modelu warianty łóżek z tyłu wyposażone są już w standardzie w stelaż i materace sprężynowe, ale do każdego rodzaju łóżka z przodu lub z tyłu dostępne są jako opcja dodatkowa siedmiostrefowe materace z zimnej pianki z podkładkami ze sprężyn talerzowych.
Aby doświetlić wnętrze i zapewnić lepszą wentylację, dodatkowo można zamówić okno z tyłu lub panoramiczne okno dachowe. Obicia ścian bocznych i tylnej mikrofazą potęguje wrażenie przytulności. Liczne półki przy łóżku umożliwiają odłożenie książki, okularów i innych drobiazgów. Lampki do czytania z przodu i z tyłu umieszczono po obydwu stronach pojazdu, dzięki czemu można dowolnie wybrać kierunek leżenia. Dostęp do wszystkich łóżek jest wyjątkowo łatwy i wygodny, a w wariancie z łóżkiem podwójnym z tyłu możliwe jest w ramach opcji dodatkowej obniżenie go o maks. 30 cm, aby jeszcze łatwiej było na nie wchodzić i mieć większą przestrzeń nad sobą.
Najlepsza klasa B wszech czasów? 7

8. Najwięcej schowków
Schowków i miejsc bagażowych jest w nowej klasie B nie tylko bardzo wiele, ale są one również bardzo dobrze przemyślane. Garaże mają wysokość ładunkową 113 cm i wyposażone są w półki, a w opcji dodatkowej w cały system organizacji przestrzeni specjalnie do przewozu mebli i akcesoriów campingowych. Drzwi garażu są wygodne w obsłudze i wyposażone w amortyzator gazowy. Różnie zorganizować można przestrzeń w schowku pod sofą dla pasażerów z dużą klapą 90x48 cm. Za dopłatą można tam też założyć wysuwaną szufladę.
Od wewnątrz dostępne są schowki w podwójnej podłodze, ukryte pod klapami. W szafach ubraniowych można zmieniać umiejscowienie półek i drążka na wieszaki z odzieżą. Pod siedziskiem sofy mieści się schowek, do którego otwarcia nie jest konieczne wyciąganie poduszki. Przy wejściu znajdują się – w zależności od modelu – półki na buty. Pod szafkami pod sufitem do dyspozycji mamy  dodatkowe, otwarte półki. Ilość przestrzeni bagażowej w nowej klasie B czyni z niej prawdziwy cud przestrzenny!
Najlepsza klasa B wszech czasów? 8

9. Najlepsze ogrzewanie
Aby osiągnąć najwyższą skuteczność ogrzewania, Hymer umieścił ogrzewanie w podwójnej podłodze pod sofą. Takie umiejscowienie oraz zastosowanie ogrzewania Truma Combi 6 o dużej wydajności z bojlerem o pojemności 10 l zapewnia optymalne rozprowadzenie ciepłego powietrza w całym wnętrzu. W połączeniu z technologią PUAL oraz ogrzewaną podwójną podłogą uzyskano doskonałe efekty, a ponadto zagwarantowano zabezpieczenie wszystkich instalacji przed mrozem. W ramach opcji dodatkowej dostępne jest również ogrzewanie ciepłą wodą ALDE oraz dodatkowe ogrzewanie szoferki Webasto, jak i wymiennik ciepła i wymiennik ciepłego powietrza.

10. Najłatwiejszy serwis
Dostępność do silnika to zawsze bardzo istotny punkt w obsłudze serwisowej pojazdu. W klasie B łatwo można sprawdzić stan oleju silnikowego, jak i płynu chłodniczego w komorze silnika, jak i napełnić płyn do spryskiwacza. Wygodny dostęp z zewnątrz mamy również do elektrobloku, jak i akumulatora pokładowego pod sofą dla pasażerów. Tam też umieszczono wszystkie bezpieczniki oraz zawory spustowe bojlera, aby umożliwić jak najprostszą ich obsługę. Również schowek na butle gazowe jest zawsze łatwo dostępny. Słowem: można serwisować niemal wszystko  w klasie B bez konieczności wielkich ingerencji w zabudowę.

Źródło: Elcamp


03.11.2010
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News