artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Moc tapicerskiego rękodzieła SEMERLING-CAR

Moc tapicerskiego rękodzieła SEMERLING-CAR

Czas czytania 2 minuty

Czy tapicer meblowy to zawód wymierający? Tak twierdzą znawcy rynku, opierając się na obserwacji branży. Obecnie renowacja tapicerska kanapy czy fotela wyprodukowanego przez popularne marki staje się mało opłacalna, ponieważ korzystniej nabyć nowy mebel. W branży motoryzacyjnej jest jednak inaczej.

Na szczęście nadwozia pojazdów starzeją się znacznie dłużej niż eksploatowane intensywnie wnętrza, dlatego tapicer samochodowy jest fachem poszukiwanym i cenionym na rynku wtórnym motoryzacji, wliczając w to caravaning.
Tę tezę popiera także Bartek Semerling, właściciel i założyciel profesjonalnego zakładu tapicerskiego Semerling-Car znajdującego się w Przodkowie w województwie pomorskim. Firma zajmuje się renowacją tapicerską komponentów motoryzacyjnych, a więc foteli, kanap, boczków drzwiowych, kierownic, podsufitek, a w dziedzinie caravaningu dodatkowo kanap i komponentów tapicerskich przestrzeni mieszkalnej. W polu działania Semerling-Car znajduje się także tworzenie wnętrz od podstaw, wliczając w to dobór i wycinanie materaców sypialni oraz szycie powłok poszycia.
Bazując na 8-letnim doświadczeniu w pracy, młody, ale pewny swoich umiejętności zespół tapicerów potrafi tworzyć prawdziwe perełki, używając najlepszej jakości materiałów. Te muszą spełniać surowe kryteria, ponieważ mniej trwałe elementy tapicerskie nie znajdują zastosowania w branży auto-moto. Caravaningowa przestrzeń bytowa, podobnie jak wnętrza zadbanych pojazdów, musi gwarantować przyjemne wrażenia i doznania – kolorystyczne i wizualne. W odpowiednim doborze wzorów, tkanin i kolorów wsparcie zapewniają właśnie fachowcy z firmy z Przodkowa.
Oprócz wiedzy i umiejętności typowo fachowych, tapicer samochodowy musi legitymować się wiedzą motoryzacyjną oraz umiejętnościami pozwalającymi na montaż i demontaż elementów z wnętrz samochodów. Warto powierzyć swój pojazd profesjonalistom, chociaż prace nad fotelami czy innymi elementami mogą być przeprowadzane również po wysłaniu ich do Przodkowa. Efekt w każdym przypadku będzie zaskakujący.
Wymianie najczęściej poddawane są całe poszycia. Tworzy się je od nowa z materiałów współgrających z wnętrzem. Możliwe jest również tworzenie całych rozwiązań tapicerskich od podstaw, to także nie jest dla Semerling-Car nowością. Zatem konstruując swój wymarzony pojazd lub przeprowadzając renowację wysłużonego trampa, prace decydujące o wygodzie siedzenia i dobrym śnie powierz fachowcom.

Moc tapicerskiego rękodzieła SEMERLING-CAR 1

semerling-car.pl

Artykuł pochodzi z numeru 1 (115) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator29.03.2024 zdjęć 3
Artykuł powstał we współpracy z marką Semerling-Car
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News