artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Lodówki przenośne
  fot. Anker Lodówki przenośne

Lodówki przenośne - dobry pomysł na kemping?

Czas czytania 4 minuty

Lodówki przenośne to idealny produkt dla turystów, którzy lubią spędzać czas na świeżym powietrzu oraz osób podróżujących przyczepami lub kamperami. Rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej funkcjonalne niż duże chłodziarki do zabudowy.

Komu przydadzą się przenośne lodówki?

Przenośne lodówki z zasilaniem bateryjnym to uniwersalne gadżety, które mogą się przydać w wielu sytuacjach. Pokochają je nie tylko wielbiciele caravaningu, ale również rodziny z dziećmi lub pary, które lubią spędzać czas na łonie natury. Przydadzą się miłośnikom przygód i survivalu podczas biwaku. Niektórzy zabierają je nawet na piknik w parku, aby schłodzić napoje i zachować świeżość kanapek lub sałatek.

przenośne lodówki

Raz na jakiś czas można spotkać plażowiczów wyposażonych w małe przenośne lodówki, którzy chłodzą swoje napoje lub lody i korzystają z nich pomiędzy morskimi kąpielami. Sprzęt wykorzystują również kierowcy i pasażerowie samochodów osobowych podczas długich tras. Dzięki niemu nie tracą czasu na postoje w restauracjach i zawsze mają pod ręką schłodzone napoje lub przekąski.

lodówki turystyczne

Niektórzy używają przenośnych lodówek na działkach rekreacyjnych, a inni również w domu do przechowywania leków lub kosmetyków. Z pewnością przydadzą się na grillu i podczas wszelkich imprezach plenerowych, a także biwakowania w lesie.

Zalety przenośnych lodówek

W przeciwieństwie do urządzeń umocowanych na stałe w kamperach lub przyczepach, lodówki przenośne posiadają istotną dla turystyki zalety: są mobilne i stosunkowo lekkie. Dzięki kółkom można je łatwo przetransportować w pożądane miejsce.

lodówki przenośne Lodówki przenośne sprawdzą się na każdym pikniku i kempingu.

Kolejnym plusem jest łatwość używania. Urządzenie jest tak proste w obsłudze, że poradzą z nim sobie nawet dzieci. Pozwala na oszczędność energii, nie wymaga dużych wydatków na prąd.

Lodówki Anker EverFrost

Lodówki Anker są powszechnie używane przez turystów z uwagi na praktyczne metody ładowania. Do wyboru mamy aż cztery:

  • standardowe gniazdko 220V,
  • port USB-C 60W,
  • gniazdko samochodowe,
  • panel solarny 100W.

lodówka turystyczna

Ostatnia metoda z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom ekologii i troski o środowisku. To najszybszy sposób naładowania, wystarczy 3,6 godziny. Chłodziarka podłączona do gniazdka ściennego lub samochodowego potrzebuje 4 godzin do uzupełnienia akumulatora.  

Lodówki posiadają uchwyty EasyTow™ i masywne, solidne kółka, które sprawdzą się na nietypowych powierzchniach, takich jak trawa, igliwie, skały, żwir, czy zapiaszczone podłoże. Schłodzenie produktów spożywczych z temperatury pokojowej 25°C do 0°C zajmuje około 30 minut.

Modele przemyślano tak, aby pozwalały na urządzenie biwaku praktycznie wszędzie. Są łatwe w transporcie i przydatne: uchwyt zamienia się w stolik, a lodówka ma wbudowany otwieracz do butelek.

lodówki przenośne Anker

Lodówki pracują cicho. Można używać ich w miejscach, w których z uwagi na ochronę przyrody zabrania się wszelkich hałasów. Warto pamiętać, że chłodziarki stworzone na potrzeby caravaningu muszą być bardzo solidnie wykonane. Podczas intensywnego użytkowania lodówka będzie stać na skałach, poruszać się po kamiennym podłożu. Może się zdarzyć, że trafi do bagażnika w otoczeniu licznych przedmiotów o ostrych krawędziach. Dlatego urządzenia Anker posiadają solidną obudowę z trwałych materiałów. 

lodówka turystyczna

Lodówki Anker są dostępne w modelach o różnych wymiarach i pojemnościach. Standardowe potrzeby turystów podczas typowego biwaku powinna zaspokoić chłodziarka o pojemności 33 litry, przewidziana na trzydniowe wycieczki. Waży około 20 kilogramów. Pomieści 38 puszek (po 330 ml każda) lub 21 butelek półlitrowych. Jej wymiary to: 742 x 430 x 487 mm. W odróżnieniu od tradycyjnych modeli, urządzenie nie zawiera lodu. To pozwala na optymalizację przestrzeni.  

lodówka przenośna Podstawowe parametry techniczne przenośnej lodówki Anker EverFrost 33L.

Aplikacja i akumulator

Przenośna lodówka Anker jest bardzo łatwa w obsłudze i konserwacji. Temperaturę możesz ustawić za pomocą panelu dotykowego lub zdalnie, dzięki aplikacji na smartfonie. W aplikacji sprawdzisz stan baterii, temperaturę, moc, zużycie akumulatora i wyregulujesz wybrane parametry. 

lodówka aplikacja

Na urządzeniu znajduje się wyświetlacz LED, pokazujący aktualną temperaturę i poziom naładowania baterii. Lodówka ma również funkcję inteligentnego zarządzania energią. Dzięki temu automatycznie dostosuje moc chłodzenia do warunków takich jak temperatura powietrza w najbliższym otoczeniu. To rozwiązanie wydłuża żywotność i zapobiega nadmiernemu rozładowaniu akumulatora.

Osobnego omówienia wymaga akumulator o pojemności 299 Wh  Posiada on porty (Port PD USB-C o mocy 60 W i dwa porty USB-A o mocy 12 W), do których można podpiąć inne urządzenia. W praktyce oznacza to, że Twoja lodówka sprawdzi się jako przenośna stacja zasilania. Jeśli akumulator lodówki jest w pełni naładowany, starczy na dziewiętnastokrotne naładowanie iPhone’a lub pięciokrotne MacBooka Air’a. Do portów możesz również podpiąć aparat, a nawet drona.

lodówka przenośna

Najlepsze pod względem ekonomicznym i ekologicznym rozwiązanie to ładowanie lodówki panelami solarnymi i wykorzystanie zgromadzonej w akumulatorze energii w celu zasilenia innych sprzętów.

Podsumowując, należy podkreślić, że przenośna lodówka to zakup na lata. Warto postawić na jakość i wybrać urządzenie solidne, zoptymalizowane pod kątem potrzeb turystycznych. 


Redakcja28.09.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką Anker
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News