artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Krótka historia marki RIMOR

Czas czytania 3 minuty
Krótka historia marki RIMOR

Marka Rimor powstała w 1978 roku we Włoszech. Założycielem firmy był Luano Niccolai. Dziś koncernem, produkującym marki Rimor i XGO, kieruje jego syn Simone Niccolai. Ta pierwsza marka doskonale znana jest polskim użytkownikom.

Filie firmy Rimor znajdują się obecnie w Europie, Nowej Zelandii, Japonii i... na Kubie. Przez niespełna 30 lat wszystkie etapy produkcji zostały dopracowane. Sam Luano Niccolai brał w tym procesie aktywny udział dzięki swoim umiejętnościom technicznym, które pozwalały mu na samodzielne testy i udoskonalenie detali. Z linii produkcyjnej Rimora zjeżdżają dziś cztery podstawowe modele kamperów: Super Brig (seria 6 i 7), Sailer, Europeo i Katamarano. Produkowane są one na bazie pojazdów marki Ford, Mercedes, Renault i Fiat. W lipcu 2000 r. firma przeniosła swą siedzibę z via Piemonte do Strada per Orneto. Drugi zakład Rimora znajduje się w Radicoffani. Cała struktura firmy znajduje się w rejonie miejscowości Poggibonsi, około 30 km na południowy zachód od Florencji. Kampery Rimor mogą być użytkowane także w sezonie zimowym, głównie dzięki odpowiedniej izolacji pojazdu oraz zbiorników wody. W ekstremalnych warunkach zimowych idealnie sprawdza się kolejna nowość marki: przepływ gorącego powietrza pod podłogą powierzchni mieszkalnej, które krąży również we wszystkich bagażnikach.

Krótka historia marki RIMOR 1


Krótka historia marki RIMOR 2Ramy części mieszkalnych są zbudowane z ocynkowanej stali, co zabezpiecza przed korozją. Właściwości jezdne największych kamperów (seria Super Brig i Sailer) poprawia zastosowanie tzw. bliźniaczych kół tylnych. Nawet najtańsze modele Rimorów wyposażone są w okładzinę drewnopodobną, a obicia kanap są dostępne w różnych kolorach i wzorach. Natomiast aneks kuchenny składa się z dwu- lub trzypalnikowej kuchenki, zlewozmywaka i lodówki.

ReklamaKrótka historia marki RIMOR 3
Krótka historia marki RIMOR 4


Krótka historia marki RIMOR 5Jako jedne z niewielu kamperów, kampery Rimor posiadają pełnowymiarową kabinę prysznicową oraz osobną toaletę. Bardzo dużym udogodnieniem są także dwa obrotowe fotele w kabinie szoferki – zarówno kierowcy, jak i pasażera. W sezonie 2006/2007 planowana produkcja wyniesie blisko 5000 sztuk. Od roku 2000 fabryka podwoiła liczbę produkowanych pojazdów. Od zeszłego roku marka obecna jest w Polsce, jej dystrybutorem i oficjalnym przedstawicielem w naszym kraju jest Camp&Travel w Warszawie.

Krótka historia marki RIMOR 6


Krótka historia marki RIMOR 7
Wybór najważniejszych dat
w historii Rimor

1978

Powstanie firmy. Jej założycielem jest Luano Niccolai.

2000
Przeniesienie siedziby firmy z via Piemonte do Strada per Orneto.
Podwojenie liczby produkowanych pojazdów.

2005
Obrót firmy Rimor wyniósł w tym roku 107 345 000 euro, a wyprodukowano 3600 sztuk kamperów.

2006
Produkcja kamperów wyniosła blisko 5000 sztuk.

2006
Firma Camp&Travel zostaje pierwszym polskim autoryzowanym dilerem marki Rimor.

Krótka historia marki RIMOR 8


Krótka historia marki RIMOR 9


Krótka historia marki RIMOR 10


Krótka historia marki RIMOR 11


Krótka historia marki RIMOR 12
Dariusz Wołodźko
Współpraca: Wojciech Boerner


03.03.2009
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News