artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia

Krótka historia marki Hymer

Czas czytania 4 minuty
Krótka historia marki Hymer

Hymer to niemiecka marka doskonale znana na świecie i w naszym kraju. To kampery ze ścisłej światowej czołówki największego producenta kamperów w Europie. W ubiegłym roku Hymer obchodził pół wieku istnienia.

Rok 2007 był więc rokiem jubileuszowym firmy, która rozpoczęła działalność od zmontowania w 1957 roku pierwszego prototypu przyczepy Eriba. Twórcą i założycielem firmy (istniejącej od lat trzydziestych XX wieku) był Erwin Hymer. Już rok później powstała popularna do dziś seria Eriba Touring.

Krótka historia marki Hymer 1Dziś Hymer znany jest przede wszystkim z produkcji kamperów, które cieszą się opinią jednych z najlepszych w branży. Większość z nich powstaje na bazie Mercedesa i dorównuje mu klasą w segmencie samochodów kempingowych.

Krótka historia marki Hymer 2


Krótka historia marki Hymer 3
Hymer produkuje kampery półzintegrowane, zintegrowane i z alkową. Podwójna podłoga zapewnia ochronę zbiornikom wody oraz instalacji wodnej przed niskimi temperaturami. Podwozie firmy AL-KO w nowych modelach jest szersze, lżejsze i o obniżonym środku ciężkości, co oznacza większą stabilność pojazdu.

Krótka historia marki Hymer 4


Krótka historia marki Hymer 5
Hymer to także aerodynamiczne kształty z wklejaną przednią szybą, światła skręcające za torem jazdy (sic!) i dostępność części serwisowych także do modeli, których produkcja została zakończona. Firma dba również o bezpieczeństwo podróżujących, dlatego kampery posiadają seryjnie ABS, a zintegrowane modele na bazie Mercedesa – poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera.

ReklamaKrótka historia marki Hymer 6
Krótka historia marki Hymer 7


Krótka historia marki Hymer 8
Seryjnie samochody kempingowe Erwin Hymer rozpoczął produkować w roku 1972. Moce produkcyjne fabryki pozwalały na produkcję 100 samochodów rocznie.

Krótka historia marki Hymer 9


Krótka historia marki Hymer 10
W 1985 roku Hymer objął sześcioletnią gwarancją wszystkie produkowane przez siebie modele. Gwarancja opiera się na technologicznym i opatentowanym przez Hymera systemie Hymer-PUAL (system ścian i dachu PUAL: – 35 mm grubości, co odpowiada 80 cm murowanej ściany w zakresie izolacji cieplnej!). Dziesięć lat później, w 1995 roku Hymer, jako pierwsza firma z branży caravaningowej, uzyskał certyfikat jakości w systemie porównawczym DIN EN ISO 9001 i uzyskuje ten certyfikat do dziś.

Krótka historia marki Hymer 11


Krótka historia marki Hymer 12
W 2000 roku Hymer uruchomił światową platformę wynajmu kamperów (www.hymer-rent.com), która obecnie jest największą organizacją wynajmu w Europie. Hymer Rent kieruje się kilkoma zasadami: kampery nie starsze niż 2 lata, w pełni wyposażone (markiza, bagażnik, naczynia), brak limitu kilometrów, pełen pakiet ubezpieczeń oraz prawo jazdy kategorii B, które wystarczy do prowadzenia kampera. W Polsce do platformy wynajmu należy firma Bońkowscy Caravaning.

Krótka historia marki Hymer 13


Krótka historia marki Hymer 14
W lutym 2007 roku Hymer uruchomił najdłuższą linię produkcyjną w Europie, liczącą 280 metrów długości. Pozwala ona na produkcję 15 000 pojazdów rocznie.

Krótka historia marki Hymer 15


Krótka historia marki Hymer 16
Oprac. Dariusz Wołodźko
Współpraca: Dominika Bońkowska

Wybór najważniejszych dat w historii firmy Hymer

1957

Prototyp przyczepy Eriba.

1958
Powstanie popularnej serii przyczep Eriba Touring.

ReklamaŚT2 - motorshow 06.02-07.04

1961
Powstanie pierwszych klubów miłośników modelu Eriba.

1972
Rozpoczęcie seryjnej produkcji kamperów (Hymermobil).

1985
Objęcie sześcioletnią gwarancją wszystkich produkowanych przez Hymera modeli kamperów i przyczep.

1995
Uzyskanie certyfikatu w systemie porównawczym DIN EN ISO 9001.

1998
Hymer AG przejmuje markę Bürstner.

2000
Uruchomienie światowej sieci wynajmu kamperów.

2007
Uruchomienie najdłuższej w Europie linii produkcyjnej (280 metrów), która pozwala na produkcję 15 tysięcy kamperów rocznie.


03.03.2009
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News