artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Komfortowy kemping bez trosk

Komfortowy kemping bez trosk

Czas czytania 2 minuty

Masz dość ręcznego sprawdzania zawartości zbiornika na wodę? Chciałbyś monitorować poziom temperatury i wilgotności w swoim domu na kołach? A może masz dość sytuacji, gdy nagły brak gazu wyłącza z użytku bojler i kuchenkę? Jeśli na wszystkie z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco, oznacza to: po pierwsze – że cenisz sobie komfort i wygodę, a po drugie – ten pakiet jest właśnie dla ciebie.

Na zestaw składają się E-Waterlevel, E-Temperature i E-Gaslevel. Ten pierwszy to nic innego, jak czujnik poziomu wody w zbiorniku. Określ głębokość swojego zbiornika, ustaw poziom wody i zawieś E-Waterlevel w zbiorniku – już zawsze będziesz wiedział, ile dokładnie wody zostało. Aktualny poziom możesz odczytać na telefonie. Za pośrednictwem aplikacji E-Trailer możesz też ustalić, poniżej lub powyżej jakiego poziomu otrzymywać będziesz powiadomienie. To proste, ale jakże użyteczne rozwiązanie nadaje się do każdej przyczepy kempingowej i kampera.
Poziom temperatury i wilgoci możesz kontrolować dzięki E-Temperature. To rozwiązanie bezprzewodowe, a zatem można z niego korzystać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz pojazdu. A nawet w lodówce, aby mieć pewność, że jedzenie się nie zepsuje. Funkcja alarmu powiadomi cię za pośrednictwem smartfona, gdy temperatura przekroczy lub spadnie poniżej ustawionego poziomu.
Niespodziewany brak gazu może zepsuć cały wyjazd. Uniknąć takich sytuacji pomoże E-Gaslevel, który pozwala monitorować poziom gazu w butli, wyświetlając go w aplikacji. Urządzenie montuje się na spodzie butli za pomocą magnesów, a do dokładnego pomiaru zawartości gazu wykorzystywane są ultradźwięki.
Należy podkreślić, że czujniki nie zadziałają bez pakietu startowego, na który składają się: czujnik poziomu pojazdu (poziomica), czujnik poziomu naładowania akumulatora oraz moduł. Moduł ten można rozbudować o czujniki ciśnienia powietrza w oponach, czujniki otwarcia okien lub drzwi, czujnik, który pokazuje nacisk na hak i daje informacje, czy dobrze rozłożyliśmy ładunek w przyczepie, a także czujniki poziomu wody w zbiorniku, temperatury oraz poziomu gazu.
Dodajmy, że system jest prosty w montażu, więc każdy powinien poradzić sobie z jego montażem.

elcamp.pl

Artykuł pochodzi z numeru 5 (113) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator22.11.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką Elcamp
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News