artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Komary i kleszcze będą się trzymały z daleka

Komary i kleszcze będą się trzymały z daleka

Czas czytania 2 minuty

Preparaty w sprayu to zdecydowanie najwygodniejsza forma ochrony przeciw komarom i innego rodzaju owadom. Wystarczy pokryć nimi odsłonięte części ciała i mamy spokój. Jednym z najpopularniejszych tego typu preparatów jest Mugga Spray 50% deet, który uznanie ze strony użytkowników zawdzięcza przede wszystkim bezkonkurencyjnej skuteczności.

Na polskim rynku dostępnych jest mnóstwo preparatów na komary i inne uporczywe insekty, a wśród nich wiele jest takich, które bazują na substancjach naturalnych (olejkach eterycznych). W odróżnieniu od preparatów chemicznych są one jednak dużo słabsze, ustępując repelentom opartym na takich substancjach jak deet. Mowa przede wszystkim o sprayach z popularnej serii Mugga, z których najmocniejszym na rynku jest ten w wersji Extra Strong, z wysoką, bo aż 50-procentową zawartością deet.
To produkt dedykowany osobom podróżującym w rejony tropikalne, gdzie istnieje duże prawdopodobieństwo zarażenia się jedną z groźnych chorób, jak malaria, zika czy denga. W Polsce chorób roznoszonych przez komary jest kilka, są one jednak niebezpieczne głównie dla zwierząt. Tym niemniej również w naszym kraju „czerwone” Mugga cieszy się dużą popularnością. Po 50 deet chętnie sięgają ogrodnicy, osoby pracujące na roli, myśliwi, wędkarze, leśniczy, ale również biwakowicze, rowerzyści i miłośnicy pieszych wycieczek – słowem: osoby spędzające dużo czasu na łonie natury.
Repelent jest łatwy w aplikacji – wystarczy spryskać skórę i odzież z odległości ok. 20 cm, unikając miejsc podrażnionych, skaleczeń i otwartych ran, o oczach i ustach nie wspominając. Długi czas działania (do 9 godzin w klimacie umiarkowanym) oraz przyjemny eukaliptusowy zapach to kolejne jego zalety.
Zastanawia was, czy tak mocne środki są bezpieczne dla zdrowia? Oceny substancji czynnej deet dokonała Komisja Europejska, która stwierdziła, że zawierające ją środki odstraszające owady nie stanowią zagrożenia dla zdrowia i nie powodują skutków ubocznych, jeżeli są stosowane zgodnie z instrukcją i zdrowym rozsądkiem.
Dodajmy, że 50-procentowej Muggi nie należy stosować u osób poniżej 18 roku życia. Jeśli zajdzie potrzeba zabezpieczenia skóry i ubrania niepełnoletniego, użyj dedykowanego najmłodszym specyfiku Mugga o niższym stężeniu, który można stosować już od 2 roku życia.

Mugga.pl

Artykuł pochodzi z numeru 4 (112) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator13.10.2023
Artykuł powstał we współpracy z marką Mugga
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News