ReklamaA1 - PRENUMERATA

PRZEGLĄD RYNKU

7 miesięcy temu  12.09.2018, ~ Bartłomiej Ryś   

Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu

Zdjęcie stanowi ilustrację do artykułu fot. Bartłomiej Ryś

Wrzesień i październik, czyli dwa miesiące po zasadniczych „wakacjach” to najlepszy okres, aby kupić prawie nowego kampera z dużymi rabatami. Powód? Większość wypożyczalni wymienia wówczas swoją flotę na nowszą. Dzieje się to raz na dwa-trzy lata i właśnie jesteśmy świadkami takich działań.

Ile można zaoszczędzić? Całkiem sporo, nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dla przykładu, firma CamelCamp jeden z modeli sprzedaje taniej o 25 tysięcy złotych. Inny natomiast ma nałożony rabat w wysokości 4 tysięcy, ale dodatkowo otrzymujemy automatyczną antenę satelitarną wraz z montażem o wartości 6 tysięcy. W ofercie znajdziemy kampery wszelakie: półintegry, integry, alkowy.

Część kamperów wyprzedawana jest również z jednej z największych wypożyczalni w naszym kraju - firmie 4kampery.pl ze Zgierza. Tam flota (a, co za tym idzie, wybór dla potencjalnego klienta) jest naprawdę olbrzymia, ale trzeba się śpieszyć. Część pojazdów już została zarezerwowana. 

Na podobnym manewr zdecydowali się również Wadowscy. W ich ofercie znajdziemy kampery nowe, z symbolicznym przebiegiem rzędu 5 kilometrów, ale również te używane, które do tej pory jeździły w wypożyczalni. Przykładem jest model Sunlight A70 (alkowa, 6-osobowa) z bardzo mocnym, 180-konnym silnikiem za który zwyczajowo musimy dopłacić u dealera. Przebieg? 30 tysięcy kilometrów.

Czy należy obawiać się auta z wypożyczalni? Nie. To pojazd na bieżąco serwisowany i naprawiany - w końcu żadna szanująca firma nie może sobie pozwolić na wydanie kampera niesprawnego lub z uszkodzonym wnętrzem. Przebiegi, wbrew pozorom, wcale również nie są „drastyczne” - szybki rzut oka pozwala stwierdzić, że mówimy tu o liczbach rzędu 20-60 tysięcy kilometrów. Kampery z wypożyczalni są również doskonale doposażone w telewizory, uchwyty, markizy, klimatyzacje dachowe, bagażniki rowerowe. To standard, bo przecież klient wypożyczalni chce otrzymać pojazd kompletny, z pełnym wyposażeniem. Przy kupnie nowego pojazdu za wszystkie dodatki musimy w większości przypadków zapłacić „ekstra”.

Warto prześledzić oferty oficjalnych dealerów poszczególnych marek lub po prostu skorzystać naszego działu „Ogłoszenia”, gdzie znajdziecie kilkanaście nowych ofert każdego dnia. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Klos301 1 7 miesięcy temu No na Wadowskich to przy naprawianych proszę uważać i dobrze sprawdzać
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony