artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Kampervany wyposażone według wizji klienta – to główna działalność firmy  ENES Camp Serwis z Bielska-Białej
Kampervany wyposażone według wizji klienta – to główna działalność firmy ENES Camp Serwis z Bielska-Białej

Kampervany na życzenie

Jak sprawić, by wymarzony pojazd spełniał wszystkie nasze wymagania? Najprościej będzie stworzyć go od A do Z według własnej wizji. Takie możliwości daje współpraca z firmą ENES Camp Serwis z Bielska-Białej, która zajmuje się profesjonalną zabudową vanów wszystkich marek. 

– Prowadzimy również serwis samochodów i przyczep kempingowych, doposażanie pojazdów, a od nowego roku startujemy ze sklepem stacjonarnym – opowiada przedstawiciel firmy Norbert Strzop. Jak widzicie, to przedsiębiorstwo oferujące szereg usług caravaningowych, ale jego główną specjalizacją pozostaje budowa kamper­vanów. Bazą mogą być auta zarówno nowe, jak i używane. – Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku caravaningowym świadczymy wysokiej klasy usługi na produktach z najwyższej półki. Zabudowy wykonujemy według wizji zleceniodawcy. Oczywiście nie wszystko bywa realne, zawsze chętnie doradzamy i zachęcamy, by skorzystać z doświadczeń naszych i naszych klientów. Natomiast przy każdej zabudowie najważniejsze są wizja i określenie potrzeb. Pracujemy tylko na markowych podzespołach. Oferujemy wykonanie zabudowy kempingowej na każdego rodzaju samochodzie, z możliwością dołożenia homologowanego siedzenia w drugim rzędzie, ze zmianą przeznaczenia pojazdu na specjalny kempingowy – wyjaśnia.
Jakie auta najczęściej przyjeżdżają do ENES Camp Serwis, by stać się kampervanami? – Najczęściej są to słynne trojaczki, to oczywiście najlepsza baza moim zdaniem, bo to auta najszersze. Natomiast zauważam coraz większe zainteresowanie crafterami i manami, co ma oczywiście związek z niższymi opłatami akcyzowymi. Układ zabudowy? Tu raczej królują rozwiązania standardowe, typowe dla kampervanów. Klienci rzadko oczekują czegoś bardzo odbiegającego od normy. Najpopularniejsze rozwiązania sprawdzają się najlepiej – podkreśla nasz rozmówca.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Pytamy też o wagę zabudowy. – Przy największych autach, jak L4H3, zamykamy się w 2900 kg. Natomiast w modelu L3H2 nigdy nie jest to więcej niż 2750 kg – zdradza Norbert Strzop. Dopuszczalna masa całkowita na poziomie 3,5 t, nawet z załogą i bagażami, nie wydaje się więc być zagrożona. Czas realizacji? Od 8 do 10 tygodni, w zależności od dostępności na rynku. I na koniec informacja najcenniejsza – firma ma wolne terminy w drugiej połowie 2022 r. Może warto skorzystać z tej okazji? Bo na rynku nie ma ich zbyt wiele.

facebook.com/CampBielsko

Artykuł pochodzi z numeru 6/1 (103) 2021 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator04.04.20220