artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Kamper na wynajem? Tak, o ile jest właściwie zabezpieczony

Kamper na wynajem? Tak, o ile jest właściwie zabezpieczony

Czas czytania 3 minuty

Rośnie zainteresowanie wynajmem kamperów. Swoje pojazdy coraz częściej udostępniają prywatni właściciele, a nie tylko wypożyczalnie. I jednym, i drugim zależy na bezpieczeństwie rozumianym także jako zabezpieczenie cennego mienia przed kradzieżą. Rozwiązaniem jest odpowiednio dopasowany system monitoringu.

Z danych Campiri.pl wynika, że na popularności zyskuje krótkoterminowe wynajmowanie kamperów osobom prywatnym przez osoby prywatne. Usługa polega na tym, że właściciel, który akurat nie korzysta z pojazdu, ogłasza jego dostępność w wybranych terminach za określoną kwotę. Jeśli znajdzie się chętny, może skorzystać z kampera i np. wybrać się nim w wakacyjną podróż po Polsce lub poza krajem.
Podobnie jak w przypadku klasycznych wypożyczalni, właściciele pojazdów mają pewne obawy związane z udostępnianiem ich. Odpowiedzią na nie jest system monitoringu. Polecane rozwiązanie stanowi GanTrack, który pozwala na błyskawiczne odnalezienie mienia. W 9 na 10 przypadków pojazd jest odzyskiwany w czasie krótszym niż 24 godziny od chwili kradzieży. To możliwe dzięki działaniom ekip samochodów radiolokacyjnych i samolotów dysponujących tym samym sprzętem co załogi naziemne. System bazuje na dedykowanych pasmach radiowych. Powoduje to, że działa nawet w przypadku ukrycia kampera w garażu podziemnym czy użycia przez złodziei zagłuszarek GPS/GSM.
W wersji GanTrack Plus 3, za sprawą dodatkowego modułu powiadomień, właściciel kampera otrzymuje alarmy o nieautoryzowanym przemieszczeniu się pojazdu, odpięciu głównego zasilania czy użyciu zagłuszarki. Pozwala mu to natychmiast zareagować na próbę kradzieży. Dodatkową funkcją jest lokalizacja w czasie rzeczywistym, dająca podgląd położenia pojazdu na mapie za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Właściciel kampera może też wybrać system GanTotal, który łączy zalety technologii radiowej i GPS/GSM, zapewniając bieżący monitoring oraz lokalizację po kradzieży. Jednym z zastosowanych rozwiązań jest zdalne uruchamianie silnika. To zabezpieczenie, które zapobiega przemieszczaniu się skradzionym pojazdem.

Kamper na wynajem? Tak, o ile jest właściwie zabezpieczony 2

gannet.pl

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.06.20230
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News