artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
Inteligentne moduły System built-in firmy Vojo

Inteligentne moduły System built-in firmy Vojo

Koncepcja łatwej transformacji samochodu z nadwoziem van, minivan lub kombi do roli kampervana zdążyła już zyskać popularność. Prostota przeobrażenia wykorzystywanego na co dzień transportera w pojazd kempingowy realizowana jest najczęściej z wykorzystaniem wielofunkcyjnego modułu, boksa z funkcjami przechowywania, gotowania, zmywania i spania… Aby z nich korzystać, użytkownik instaluje w bagażniku zoptymalizowany i przeznaczony do danego wnętrza mebel.

Co jednak jeśli w instalacji nie może nam nikt pomóc, a od dawna korzystamy z dobrodziejstw maści przeciwbólowych, lecząc ból pleców? Okazuje się, że jest na rynku rozwiązanie zaskakująco proste. Proponuje je firma Vojo, wprowadzając do oferty mebli wyprawowych system typu built-in.

Moduł składany
Słowo system jest w tym przypadku kluczowe, ponieważ to zestaw modułów – skrzyń i łączników wykonanych z drewnianej laminowanej sklejki, odpornej nawet na intensywne użytkowanie, w tym częste składanie i rozkładanie. Komplet przypomina konstrukcję z klocków na tyle wytrzymałych i spójnie dopasowanych, aby wytrzymać drgania przenoszone z pojazdu podczas jazdy oraz ustrzec nas przed hałasem pracujących części. Króluje prostota – z pomocą drewnianych łączników, bez użycia śrub i narzędzi można zbudować wewnątrz pojazdu moduł sypialny ze sporą powierzchnią do odpoczynku, blat roboczy lub skrzynie do przechowywania, które pomogą w dobrej organizacji przestrzeni w garażu czy magazynie.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Waga zestawu waha się od 80 do 100 kg w zależności od wersji, chociaż tak naprawdę od wyprawowicza zależy, ile modułów zechce wykorzystać i w jakiej konfiguracji wypełnić nimi dostępną przestrzeń bagażową. Tutaj ponownie na pierwsze miejsce wysuwa się prostota i łatwość montażu ścianek, ponieważ pozostawia mnóstwo miejsca na eksperymenty – konfiguracja jest dowolna. O wygląd również nie trzeba się martwić. Estetyka wykonania i design wpisują się w najlepsze tradycje wzornictwa przemysłowego, nie pozostawiając miejsca na wizualną nudę. Pomaga w tym kontrastowy dobór kolorów, który jednocześnie jest pomocą w systematyce przechowywania. Zimowe ubrania w czerwonej skrzyni, sztućce w żółtej szufladzie.

Inteligentne moduły System built-in firmy Vojo 1

Dopasowanie dowolne
Funkcjonalność systemu Vojo jest charakterystyczna a modułowa, inteligentna konstrukcja stanowi rozpoznawalną cechę. Można obozować tam, gdzie ma się ochotę, bez przeszkód obcując z naturą. Aby precyzyjnie dopasować wielkość mebli samochodowych Vojo, warto wspomóc się zestawieniem modeli aut dostępnym na stronie producenta. Do dyspozycji mamy kilka gotowych propozycji. Na romantyczny piknik we dwoje doskonałym wyborem będzie system Picnic, który zawiera funkcjonalny zestaw modułów kuchennych do kampervana. Wyposażenie idealne dla osób, które chcą wyspać się na kompaktowym łóżku, to natomiast system City Break, stanowiący zestawienie modułów sypialnianych. Dla podróżników, którzy są gotowi na podróż pełną wrażeń, przygotowano system Base (mobilna zabudowa kampera) oraz kompletny system Nomad, stanowiący połączenie systemu Base i City Break.

ReklamaŚródtekstowy 2 Prenumerata 21.09-02.10
Można stwierdzić, że prostota rozwiązania systemu Vojo built-in jest jego ogromną zaletą, podobnie jak uniwersalność zastosowań. Ale przede wszystkim – pomysł!

vojo.pl

Artykuł pochodzi z numeru 2 (104) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator23.05.20220 zdjęć 3