artykuły

PRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Caravans salon targi 07.07-26.09 Bartek
Energetyczny bagaż podręczny

Energetyczny bagaż podręczny

Bez prądu ani rusz, czy w domu, czy podczas podróży. Pół biedy, jeśli podczas wakacji w kamperze mamy możliwość skorzystania z instalacji zewnętrznej, ale co, gdy dostępu do takiej brak? Z pomocą przychodzi źródło energii elektrycznej, które podróżuje razem z nami.

Potrzebujemy jej zarówno do naładowania smartfona, laptopa czy innych urządzeń elektronicznych, jak i do ogrzewania, oświetlenia, przygotowania do wycieczki roweru o napędzie elektrycznych i wielu innych – dostęp do energii elektrycznej to podstawa. A gdyby tak zamknąć ją w pudełku i wozić ze sobą?

Gok Regler und Armaturen Polska Sp. z o.o. oferuje nie tylko komponenty umożliwiające gotowanie i ogrzewanie z wykorzystaniem LPG. Od 2019 roku jest również oficjalnym partnerem i przedstawicielem na terenie Polski niemieckiej firmy SFC Energy AG, produkującej ogniwa paliwowe Efoy. Te przyjazne środowisku generator prądu, połączone na stałe z akumulatorem pojazdu, monitorują stan naładowania i automatycznie doładowują baterię w razie potrzeby. Jedyne, o czym musimy pamiętać, to uzupełnienie od czasu do czasu metanolu.

Ogniwo jest bardzo oszczędne, a wymiana kartridża z paliwem – niezwykle prosta. Jak zapewnia producent, korzystając z jednego 10-litrowego kartridża, urządzeń elektrycznych na pokładzie samochodu można używać nawet do 4 tygodni.

Wspomnieliśmy, że ogniwa Efoy są przyjazne środowisku. I rzeczywiście trudno z tym dyskutować, skoro obok prądu urządzenie generuje jedynie wodę i znikomą ilość dwutlenku węgla. Od klasycznych generatorów prądu różni je też to, że pracują niemal bezgłośnie i bezwonnie. Kolejna zaleta to niewielkie wymiary, dzięki czemu skrzyneczkę możemy upchnąć np. pod siedzeniem. Obsługa? Za pomocą panelu sterowania lub aplikacji myEfoy.

Posiadaczy paneli słonecznych zainteresuje na pewno możliwość zasilania hybrydowego. W takim trybie ogniowe paliwowe działa automatycznie, doładowując akumulator, gdy panele słoneczne nie dostarczą wystarczającej ilości energii elektrycznej. Rozwiązanie idealne na niepogodę.

A może ogniowo paliwowe w zestawie z akumulatorem litowym? Oferowane przez Efoy baterie umożliwiają głębokie rozładowanie, z racji tego polecane są do urządzeń pobierających duże ilości prądu, takich jak suszarki do włosów lub ekspresy do kawy. Obok licznych zalet, które niesie ze sobą technologia LiFePo4, bateria litowa Efoy jest także odporna na zachlapanie, a zatem sprawdzi się również pod żaglami lub w wilgotnych miejscach. Zestaw ogniwo paliwowe + bateria litowa, określany jako Efoy Hybrid Power, to idealnie dopasowany pakiet energetyczny.

Tu znajdziesz produkty Efoy:

Skylark-Polska Kowieska Mariola
Madziarów 54
04-444 Warszawa
www.ogrzewania.pl
+48 501 218 775

Ebacamp Sp. z o.o.
Robakowo 79
86-212 Stolno
www.ebac.pl
+48 696 393 373

Inglot i Krawczyk Sp. z o.o.
ul. Chwaszczyńska 25
81-571 Gdynia
www.inglotkrawczyk.pl
+48 583 506 050

Mazuria Sp. z o.o.
Galiny 2
11-214 Galiny
www.mazuria.com
+48 575 065 050

Kena PPHU S.C. Anna Dudkowiak, Dariusz Dudkowiak
Sulmierzycka 8
51-127 Wrocław
www.kena.pl
+48 713 528 500

ACK Benimar Polska
ul. Zwycięstwa 11
47-225 Kędzierzyn-Koźle
www.kampery.ack.com.pl
+48 721 721 411


Krzysztof Dulny 28.08.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 0
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW