artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Energetyczne koło ratunkowe. Stacje zasilające EcoFlow

Energetyczne koło ratunkowe. Stacje zasilające EcoFlow

Czas czytania 4 minuty

Zapas to rzecz cenna, jeśli nie niezbędna. To nie tylko zapasowe koło obliczone na zastąpienie uszkodzonej gumy, ale też ciepły polar w górach. Nie da się ukryć – przydaje się. Podobne zadanie spełnia energetyczny zasobnik EcoFlow, który jest potężnym bankiem rezerwy prądowej. Czy jest tylko kołem ratunkowym na pochmurne dni lub nagły spadek energii w bateriach socjalnych? Otóż nie.

EcoFlow to potężne stacje zasilające z przetwornicami, które mogą być wykorzystywane jako przenośne źródła zasilania dla domu albo podczas aktywności na świeżym powietrzu czy do użytku profesjonalnego. Marka postawiła na nowoczesny design, ale atrakcyjne „opakowanie” to nie wszystko, co wyróżnia stacje zasilające na tle innych produktów z tej kategorii. Urządzenia EcoFlow nie zasilane są benzyną, co sprawia, że są bezpieczne, a jednocześnie przyjazne środowisku. Prym wiedzie ekologia.

Technologia ekspresowego ładowania
EcoFlow oferuje modele o różnych pojemnościach i najszybszą technologię ładowania na rynku. To doskonałe rozwiązanie dla domu na wypadek nagłej przerwy w dostawie prądu, jak również podczas wizyty w miejscach, gdzie energia elektryczna nie jest dostępna. Według danych dystrybutora ponad 41 milionów klientów na całym świecie wybrało EcoFlow zarówno do pracy, jak i do aktywności w plenerze.

Stacje mają wbudowane wyświetlacze pozwalające monitorować stan urządzenia. Dowiadujemy się więc, jaki jest stan naładowania, ile wat stacja przyjmuje oraz jaka moc w danym momencie jest pobierana. Znajdziemy gniazda USB różnych typów, gniazdo zapalniczki i gniazda 230 V. Ładowanie można realizować na 3 sposoby. Klasycznie, czyli podpinając stację do sieci energetycznej – wówczas czas pełnego doładowania wynosić będzie około 2 godzin, natomiast do 80% potrwa godzinę. Można również naładować stację z gniazda zapalniczki samochodowej lub z paneli fotowoltaicznych, które są sprzedawane osobno. No i właściwie już standard w nowoczesnych urządzeniach, czyli zdalny monitoring i sterowanie z poziomu aplikacji – tutaj również dostępne jako wyposażenie podstawowe.

ReklamaEnergetyczne koło ratunkowe. Stacje zasilające EcoFlow 1
Znakomitą parametryzacyjną funkcją jest automatyczna kalkulacja czasu pracy po podpięciu urządzenia lub urządzeń. Dowiemy się od razu, że telewizor 55” będzie pracował około 5 godz., a szybka ładowarka do telefonu mniej więcej 38 godz. A to parametry tylko dla mniejszego z urządzeń – River Max. Większe – River Delta – dostarczy 2,2 razy więcej energii ze zgromadzonych zasobów. Jak informuje producent, suszarka będzie działała, doła- dujemy też samochód elektryczny.

Wyjście awaryjne
EcoFlow River Max to bank podstawowy. Unikatowa modułowa konstrukcja daje swobodę regulacji mocy, a zarazem mobilności. Dodatkowa bateria podwaja pojemność z 288 Wh do 576 Wh w sytuacjach, gdy potrzebna jest większa moc. Stacja jest w stanie zasilić nawet 10 urządzeń w tym samym czasie.

Tym, którzy potrzebują więcej mocy, dedykowany jest EcoFlow Delta – stacja akumulatorowa z zasilaniem 1260 W/h, która może zasilać jednocześnie 11 urządzeń. 4 gniazda 1800 W AC wystarczą do zaopatrzenia w prąd średniej wielkości gospodarstwa domowego (lodówka, telewizor, światło, blender lub ekspres do kawy, MacBook Pro i Nintendo Switch). Model jest wyposażony w 4 porty USB-A do smartfonów, laptopów i tabletów, 2 porty USB-C 60 W, a także port zapalniczki samochodowej.

Szeroki wybór stacji EcoFlow dostępny jest na www.kajt24.pl

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.

ReklamaŚT2 - biholiday 06.03-31.05 Sebastian

Redakcja01.11.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News