artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Elektrycznie rozkładany namiot dla całej rodziny

Elektrycznie rozkładany namiot dla całej rodziny

Czas czytania 3 minuty

Pomysł stworzenia firmy z branży caravaningowej u założycieli PeakCar kiełkował od dłuższego czasu, by zaowocować rozpoczęciem budowy innowacyjnego vana w 2021 roku. Mówią o sobie: „jesteśmy pasjonatami podróżowania od wielu lat”.

Główni pomysłodawcy mają wieloletnie doświadczenie w branżach elektrycznej, stolarskiej, modelowania, a jej CEO swój pierwszy pojazd wyprawowy zbudował 10 lat temu w przydomowym garażu, składając go z 3 samochodów.
Podstawowe wyzwania typowe dla całej branży caravaningowej to pojedynki z masą pojazdów i ograniczoną ilością miejsca. – Chcieliśmy rozwiązać te problemy, dlatego zaczęliśmy eksperymentować z wytworzeniem bardzo lekkich i ekstremalnie wytrzymałych płyt do budowy mebli oraz wyprodukowaniem namiotu, który pomieści 5-osobową rodzinę na dachu samochodu – zaznaczają przedstawiciele PeakCar. – Brak konieczności budowania łóżka na parterze pozwala w nowatorski sposób podejść do zagospodarowania przestrzeni. Gotowy pojazd zaprezentowaliśmy w 2022 roku na targach branżowych w Warszawie i Poznaniu. Na bazie sześciometrowego Mercedesa Sprintera 4×4 zaprezentowaliśmy pojazd przystosowany do komfortowego i bezpiecznego podróżowania dla rodziny 2+3. Zaprojektowaliśmy dużą łazienkę z prysznicem, część kuchenną z lodówką, salon, wiele pojemnych schowków i 5 miejsc do wygodnego podróżowania. Było to możliwe, ponieważ część sypialniana znajduje się w ogrzewanym namiocie dachowym. W kamperze zamontowaliśmy system sterowania Smart z dotykowymi, programowalnymi przyciskami, wszystkimi urządzeniami można sterować z telefonu. W odróżnieniu od namiotów istniejących na rynku nasz posiada poszerzenie, które jest otwierane poza obrys pojazdu. 

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
W namiocie śpi się w poprzek pojazdu. Do dyspozycji pozostaje w ten sposób 255 cm szerokości. Ma on podnoszoną na siłownikach elektrycznych skorupę, doprowadzone i rozprowadzone kanałem grzejnym ogrzewanie, lampkę oświetleniową, gniazda USB oraz kieszenie na drobiazgi. Proces otwierania i zamykania namiotu trwa zaledwie minutę. Do jego skorupy można zamontować panele fotowoltaiczne. 
PeakCar wyspecjalizowała się w produkcji innowacyjnych namiotów zintegrowanych z samochodem. Obecnie w ofercie znajduje się model dla Mercedesa Sprintera, który jest łączony na stałe z samochodem. 
Do namiotu wchodzi się po drabinie przez otwór wycięty w dachu vana, dzięki temu niezależnie od warunków pogodowych można komfortowo dostać się do części sypialnianej bez obawy o zmoknięcie czy zmarznięcie. Poszycie namiotu wykonane jest z oddychającej, wodoodpornej i grzyboodpornej bawełny. Przeprowadzone testy w warunkach zimowych (-14 stopni na zewnątrz) pokazały, że w namiocie przy załączonym webasto panuje komfortowa temperatura 19 stopni. Namiot może być wyposażony w dodatkowe oświetlenie, ładowarki telefonów, kieszenie oraz przegrodę służącą do podzielenia przestrzeni na 2 osobne sypialnie. Aktualnie firma pracuje nad dostosowaniem namiotu do innych vanów.

Artykuł pochodzi z numeru 1 (109) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator29.04.20230 zdjęć 6
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News