artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - Honda agregaty 2024 22.07-31.07 Sebastian
Elektromobilni na wodzie

Elektromobilni na wodzie

Czas czytania 2 minuty

Torqeedo to pionier w dziedzinie elektromobilności w branży marine. Pierwszym produktem firmy był silnik Travel, którym zrewolucjonizował branżę, na całym świecie rozszedł się on już w ponad 100 000 egzemplarzy. Na nowo zdefiniowana ikona trafiła w tym roku do oferty firmy Prime Marine.

Elektromobilni na wodzie 1

Elektromobilni na wodzie 2Torqeedo zainicjowało nowy rozdział dla żeglarstwa elektrycznego, dostarczając ekologiczne i łatwe w obsłudze rozwiązania. Oferowana w 4-modułowych pakietach odświeżona linia Travel umożliwia klientom dobór silnika do indywidualnych potrzeb.
I tak pakiet Adventure przeznaczony jest dla wędkarzy kajakowych, łącząc silnik o mocy 1100 W i akumulator 1080 Wh z innowacyjnym systemem mocowania oraz sterowania. Ultrawydajny silnik o mocy 1100 W z akumulatorem o pojemności 1080 Wh łączy pakiet Essential, z kolei pakiet Range zastępuje akumulator o większej pojemności (1425 Wh), gdy chcesz spędzić cały dzień na wodzie, umożliwiając żeglarzom jeszcze dalsze podróże. Z kolei pakiet Power bez problemu wprawi w ruch większe łodzie – zarówno te pływające na spokojnych wodach przybrzeżnych, jak i te, które muszą mierzyć się z dużym wiatrem i wysoką falą. Wytrzymały silnik o mocy 1600 W i bateria o pojemności 1425 Wh w takich zastosowaniach sprawdzą się idealnie.
Silniki Travel są łatwe w użyciu, transporcie i przechowywaniu, a akumulatory typu „click-and-play” eliminują konieczność podłączania kabli. Dołączona ładowarka 
180 W skraca czas ładowania o połowę, a kolorowy wyświetlacz umożliwia korzystanie z intuicyjnego interfejsu użytkownika Torqeedo z wbudowanym systemem GPS, obliczającym rzeczywisty zasięg i czas pracy. Zaawansowany protokół komunikacyjny umożliwia użytkownikom połączenie się z nową aplikacją na smartfony, która z kolei pozwala na korzystanie z wielu nowych funkcji, takich jak mapy, dzienniki podróży i aktualizacje przez internet.
Manewrowanie, cumowanie i wypływanie, a konkretnie – płynną zmianę kierunku, przyspieszanie i wyhamowanie – ułatwiają bezstopniowa regulacja prędkości i sterowania oraz nowy, udoskonalony rumpel. Udoskonalona konstrukcja uchwytu montażowego do pawęży pozwala z kolei na odchylenie silnika o 90° i całkowite uniesienie go ponad powierzchnię wody. Szybki wybór między trybami sterowania umożliwia 3-stopniowa dźwignia kontroli obrotu.

Nowa gama produktów i akcesoriów linii Travel dostępna jest w ofercie Prime Marine: primemarine.com.pl.

Artykuł pochodzi z numeru 2 (116) 2024 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator20.06.2024
Artykuł powstał we współpracy z marką Prime Marine
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News