artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Dobrze mieć je pod ręką. Lodówki Yeticool z akumula­torem

Dobrze mieć je pod ręką. Lodówki Yeticool z akumula­torem

Czas czytania 4 minuty

Chociaż ich przeznaczenie jest jasno określone, przenośne lodówki turystyczne to urządzenia niezwykle wszechstronne. Sprawdzą się zarówno podczas krótkich wypadów weekendowych na plażę, w trakcie grilla ze znajomymi nad jeziorem, na działce, jak i w dłuższej podróży. Zastosowań mają mnóstwo, ale jeszcze więcej jest produktów. Którą lodówkę wybrać? Warte uwagi ma w swojej ofercie firma Arkas.

Najprostszą i najtańszą konstrukcją są lodówki turystyczne na wkłady, czyli tak zwane pasywne. Jednak nie oszukujmy się – tylko lodówka kompresorowa gwarantuje ten sam komfort i takie same możliwości, jakie zapewnia lodówka domowa. Można właściwie powiedzieć, że to JEST lodówka domowa, tyle że zminiaturyzowana. Takie urządzenia marki Yeticool chcielibyśmy polecić waszej uwadze.

Pełna niezależność
Stosunkowo niewielkie, ale pojemne i wygodne w transporcie są modele serii BCX, dostępne w kilku wariantach kolorystycznych (czarno-szary i błękitny) i pojemnościowych (BCX30GREY, BCX40GREY, BCX50GREY, gdzie cyfra w nazwie oznacza pojemność lodówki w litrach). Wszystkie wyposażone są w baterie modułowe, które pozwalają znacznie dłużej cieszyć się schłodzonymi napojami podczas upalnych dni – bateria pozwala na utrzymanie temperatury wewnątrz urządzenia do 22 godzin. To wygodna alternatywa dla zasilania prądem stałym, choć oczywiście taka możliwość również istnieje. Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby podładować je panelem fotowoltaicznym, czemu służy specjalne wejście.

Dobrze mieć je pod ręką. Lodówki Yeticool z akumula­torem 1

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravan Show 2023 01.09-30.09 Sebastian
Coś mniejszego, coś największego
Posiadaczy mniejszych pojazdów na pewno ucieszy oferta lżejszych, kompaktowych lodówek z serii EX. Zarówno 8-litrowa EX8, jak i EX15 o pojemności 15 l zasilane są modułowymi bateriami – ta druga nawet 2 (kosztem wejścia na ładowanie panelem fotowoltaicznym, który znajdziemy w modelu mniejszym). Oprócz niewielkich rozmiarów lodówki z tej linii charakteryzuje zastosowanie żelowego wkładu chłodzącego, który ukryty pod wiekiem lodówki wspomaga utrzymanie niskiej temperatury wewnątrz urządzenia po jego wyłączeniu.
Producent podkreśla, że przy tak niewielkich wymiarach i pojemności lodówka może stanowić doskonałe miejsce na przewożenie często niezbędnych w podroży leków, które wymagają niższej temperatury przechowywania.
Niemal identyczne z opisanymi modelami są ET8 i ET15 – niemal, bowiem zamiast baterii modułowych mają przygotowany pod nie slot z zaślepką (dwa sloty w przypadku ET15). Baterię można nabyć osobno – mowa o modelach SX4G (grey) oraz SX4B (black).
Asortyment lodówek ze slotem na baterię uzupełniają ET18 oraz znacznie większe TX75B i TX95B. Te ostatnie, obok możliwości ładowania panelem fotowoltaicznym, cechuje niezwykle praktyczne rozwiązanie: Dual-Zone, czyli dwie niezależne komory chłodzenia. Dzięki tej funkcji możemy np. w jednej komorze chłodzić, zaś w drugiej mrozić nasze produkty.
Wszystkie lodówki Yeticool korzystają z wydajnej technologii kompresorowej – tej samej, jaką znajdziemy w domowych chłodziarkach. Każdym produktem firmy Arkas możemy też sterować zdalnie za pomocą smartfona lub tabletu, korzystając z dedykowanej aplikacji Bluetooth dostępnej na platformy Android oraz iOS.

ReklamaŚródtekstowy 2 ACSI
Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator22.09.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News