artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac

Czterokołowce w… kamperze

Czas czytania 1 minuta
Czterokołowce w… kamperze
Jeszcze do niedawna quady w Polsce były rzadkością, obecnie ich miłośnicy organizują zawody, mają swoje kluby i wypożyczalnie.

Czterokołowce zostały wynalezione przez Amerykanów, a rozpowszechniona dziś nazwa quad (albo bardziej spolszczone kwad) pochodzi od angielskiego określenia czterech kół. Spotkać można też skrót ATV (all terrain vehicle – czyli pojazd na każdą drogę).


Czterokołowce w… kamperze 1Czterokołowce w… kamperze 2


Kierować takim pojazdem można nauczyć się w parę minut, nawet jeżeli nie jeździło się wcześniej samochodem. Nie jest potrzebne też prawo jazdy. Ze względu na swoje gabaryty, kwady często wykorzystywane są jako uzupełnienie dużego kampera. Najczęściej kwad podróżuje w tylnej części kampera, a jego rola rozpoczyna się po przyjeździe na miejsce postoju lub pobytu. Wielki kamper zostaje wtedy w miejscu, a kwad służy do podróży i poznawania najbliższej okolicy. Jest – co oczywiste – bardziej przydatny w takich rekonesansach: jest zwinniejszy, bardziej ekonomiczny i wjedzie wszędzie tam, gdzie nie dotrze duży pojazd kempingowy. Jazda kwadem jest też świetną zabawą.

Czterokołowce w… kamperze 3Czterokołowce w… kamperze 4


DW
fot. www.yamaha-motor.pl

24.03.2009
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News