artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Niezależność w kamperze? To przede wszystkim niezależność energetyczna. Dobry akumulator jest jednym z kluczowych elementów zabudowy
Niezależność w kamperze? To przede wszystkim niezależność energetyczna. Dobry akumulator jest jednym z kluczowych elementów zabudowy

Czas na odchudzenie twojego kampera

Czas czytania 1 minuta

Ten, kto budował kampera, wie, że walka idzie o dosłownie każdy centymetr i każdy kilogram. Potrzebujemy rozwiązań kompaktowych i lekkich, ale nie może być tak, że odpowiednie gabaryty czy niska waga przesłaniają jakość elementów zabudowy – ta ma pozostać najwyższa. W temacie akumulatorów, które świetnie sprawdzą się w caravaningu, warto wyróżnić najnowszy produkt Enerblock Lithium LiFePO4. Główne cechy? Kompaktowy rozmiar i trzykrotnie niższa waga.

Akumulatory Enerblock wyprodukowane w technologii LiFePO4 w porównaniu do akumulatorów kwasowo-ołowiowych, w tym AGM i GEL, charakteryzują się zdecydowanie dłuższą żywotnością, nie są im tak straszne głębokie i częste rozładowania. 
Przewidywana żywotność akumulatora Lithium z serii JLFP, opartego na technologii litowo-żelazowo-fosforanowej (LiFePO4), to 3500 cykli pracy przy maksymalnym rozładowaniu do poziomu 80%. Nie występuje w nich efekt pamięci, a stan częściowego rozładowania nie wpływa negatywnie na żywotność.

Czas na odchudzenie twojego kampera 1

enerblock.pl

Artykuł pochodzi z numeru 3 (105) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator03.09.2022
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News