artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper zacznij zarabiac
Borbet z kolejnym projektem dla kamperów

Borbet z kolejnym projektem dla kamperów

Czas czytania 2 minuty

CW8 to kolejna obręcz ze stopów lekkich, która powstała specjalnie dla kamperów. Debiutuje w kilku wariantach kolorystycznych i ma nośność do 1400 kg.

Borbet jest oczywiście wiodącym w Europie producentem felg ze stopów lekkich. Korzenie firmy sięgają 1881 roku, gdy Gustav Borbet uruchomił odlewnię mosiądzu w Westfalii. W 1928 r. Wilhelm Borbet rozszerzył produkcję o aluminiowe odlewy piaskowe i od tamtego czasu rodzinna firma stała się światowym liderem w produkcji aluminiowych felg. Dość powiedzieć, że jej fabryki działają dziś w ośmiu lokalizacjach na trzech kontynentach.

Już 2 lata temu w odpowiedzi na boom na rynku caravaningowym Borbet anonsował obręcz ze stopów lekkich CW5. Projekt 10-ramiennej obręczy dostępnej w trzech rodzajach wykończenia powierzchni spodobał się nie tylko na rynku wtórnym. Felgi stały się oryginalnym wyposażeniem kilku producentów kamperów. Całkiem niedawno powstał model obręczy CW7, a teraz debiutuje CW8.

Debiut CW8 na targach CMT w Stuttgarcie

Najnowszy projekt marki Borbet po raz pierwszy zaprezentowano publiczności na targach CMT 2024 w Stuttgarcie. Ta 18-calowa obręcz przekonuje wysokim obciążeniem do 1400 kg i możliwością wyboru trzech wariantów kolorystycznych. W sezonie wiosennym CW8 będzie dostępna na rynku w wykończeniach „mistral antracytowy błyszczący”, „czarny poler matowy” i „czerwony poler matowy”.

Także ta obręcz ze stopów lekkich powstała z myślą o kamperach powstającyh na podwoziach Fiat Ducato, Mercedes Sprinter, MAN TGE, Ford Transit. Subtelnie podkreślony środek i wypolerowane okienka między szprychami nadają jej stylowego wyglądu w każdym terenie, dlatego CW8 równie dobrze sprawdzi się pojazdach typu Isuzu D-Max, Toyota Hilux, Ford Ranger.

ReklamaBorbet z kolejnym projektem dla kamperów 1
Fot. Borbet


Michał Żak15.02.2024
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News