artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Bezpieczne, bezszwowe, doskonale dopasowane. Zbiorniki na wodę Waterflex

Bezpieczne, bezszwowe, doskonale dopasowane. Zbiorniki na wodę Waterflex

Czas czytania 3 minuty

Kompletując niezbędne elementy własnego domu na kołach, wcześniej czy później stajemy przed wyborem zbiorników. Istotne jest, aby te przeznaczone na wodę pitną były bezpieczne dla naszego zdrowia. Neutralne chemicznie dla wody, z odpowiednim atestem, a najlepiej także lekkie i wytrzymałe. Zbiorniki firmy Waterflex z atestem PZH spełniają wszystkie te wymagania.

Zdobycie atestu PZH dla zbiorników na wodę pitną nie jest łatwym zadaniem. Konieczne jest przejście kilku etapów. Pierwszy krok to sporządzenie kompleksowej dokumentacji technicznej, która obejmuje tak szczegółowe informacje na temat produktu, jak materiały użyte do produkcji i wyniki badań laboratoryjnych. Następnie zbiornik na wodę pitną trafia pod lupę akredytowanej instytucji, która poddaje go surowym badaniom w laboratorium oraz ocenia pod kątem bezpieczeństwa i higieny. Ostatni etap to inspekcja w zakładzie produkcyjnym, mająca potwierdzić zgodność procesu produkcji ze standardami bezpieczeństwa i higieny ustalonymi przez PZH.

Waterflex oferuje zbiorniki produkowane metodą rotacyjną – bez spawów, dzięki czemu rozszczelnienie i przecieki są fizycznie niemożliwe. Docenią to zwłaszcza użytkownicy
kamperów, których domy na kołach narażone są na drgania. Nie bez znaczenia dla jakości zbiorników są również odpowiedniej grubości ścianki, tę można zweryfikować poprzez sprawdzenie podanej dla każdego modelu wagi. Zbiorniki mają ponadto wgrzane gwinty wylotowe o głębokości 0,5 cm oraz doskonałe spasowanie gwintów do pokrywek/zakrętek. Szczelność w każdej pozycji zapewnia ponadto możliwość instalacji do góry dnem, z pokrywką od spodu lub z boku.

ReklamaBezpieczne, bezszwowe, doskonale dopasowane. Zbiorniki na wodę Waterflex 1
Oferta Waterflex to ponad 300 modeli zbiorników o różnej pojemności: od 4 do nawet 1000 l. Klienci mogą wybierać spośród zbiorników płaskich, wąskich, wysokich, montowanych na nadkole, w miejsce koła zapasowego, pod samochód itp. Wszystkie modele można dopasować do dostępnej przestrzeni, a jeśli żaden z nich nie spełnia wymagań, istnieje możliwość zamówienia zbiornika o konkretnym wymiarze. W tym przypadku minimalne zamówienie wynosi 50 sztuk, a zatem mowa o ofercie skierowanej raczej do producentów niż prywatnych konstruktorów. Czas realizacji takiego projektu wynosi do 10 tygodni.

Na stronie internetowej producenta można zapoznać się z aktualną ofertą zbiorników – nie tylko do kamperów. Jedną z ciekawszych propozycji jest niezwykle płaski zbiornik z polietylenu o wysokości zaledwie 12 cm, który można zamontować np. pod podłogą kampera. Na zdjęciach widoczna jest również instalacja ze zbiornikami na wodę czystą i brudną, zamocowanymi pod podłogą Volkswagena T4 i T5 – zaprojektowanymi specjalnie dla tego segmentu kampervanów.

waterflex.pl

Artykuł pochodzi z numeru 4 (112) 2023 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Krzysztof Dulny 12.10.2023 zdjęć 5
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News