artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Makita
Aventa Comfort to klimatyzator z pompą ciepła, dlatego przewidziany do pracy w temperaturze otoczenia od +4°C do + 40°C
Aventa Comfort to klimatyzator z pompą ciepła, dlatego przewidziany do pracy w temperaturze otoczenia od +4°C do + 40°C

Aventa Comfort

Topowy model klimatyzatora dachowego marki Truma, w przeciwieństwie do Aventa Compact i Aventa Compact Plus, wyposażony jest także w pompę ciepła. A to oznacza, że posłuży również jako urządzenie grzewcze. I to wybitnie energooszczędne.

Aventa Comfort od 2 lat jest bestsellerem, nawet po wprowadzeniu dwóch nowych modeli (Compact, Compact Plus).
Wydajne chłodzenie (2,4 kW) i niezwykle dużą wydajność pompy ciepła (1,7 kW) ukryto w aerodynamicznie wymodelowanej zabudowie o masie 33 kg.. Urządzenie ma znamionowy pobór prądu do 4,2 A (i do 3,7 A w trybie nagrzewania wnętrza), a prąd rozruchowy to 28 A (przez 150 ms), więc przed uruchomieniem klimatyzatora należy sprawdzić, czy plac kempingowy posiada wystarczające zabezpieczenia (min. 6 A). Po spełnieniu tych założeń można cieszyć się pełną swobodą i funkcjonalnością topowej propozycji marki Truma. Urządzeniem można sterować na kilka sposobów: albo z wykorzystaniem pilota, albo z cyfrowego panelu obsługi Truma CP. Szczytowe możliwości osiągniemy, korzystając z obsługi wprost z telefonu komórkowego, które daje rozszerzenie o Truma iNet Box, tj. sterowanie z wykorzystaniem magistrali danych pojazdu.
Wspomnieliśmy o funkcji dogrzewania wnętrza. Pompa ciepła zacznie pracować już w temperaturze otoczenia 4°C, a przy temperaturze powyżej 7°C tryb grzewczy jest zagwarantowany bez żadnych ograniczeń! W razie przekroczenia ustawionej temperatury pomieszczenia urządzenie automatycznie przełączy się z powrotem na tryb chłodzenia. Tak będzie, gdy na ikonie wyboru trybu pracy wybierzemy pełną automatykę, czyli pracę urządzenia do osiągnięcia wymaganej temperatury w pojeździe. Prócz tego do dyspozycji mamy następujące tryby pracy: chłodzenie, nagrzewanie, powietrze obiegowe (wentylacja). Użytkownicy Aventa Comfort docenią na pewno funkcję uśpienia urządzenia. Ta w trybie chłodzenia zapewnia szczególnie cichą pracą przez obniżenie prędkości obrotowej obydwu dmuchaw, co oczywiście sprawdzi się podczas snu naszej załogi.

ReklamaSródtekstowy YT PC
Dystrybutor: Tredon sp. z o.o. sp. k.

Artykuł pochodzi z numeru 4 (106) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator01.12.20220