Reklama
Bilbord - Poznan Motor Show Sebastian 21.01-21.06 Sebastian

PRZEGLĄD RYNKU

2 miesiące temu  10.01.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Akumulator wzmocniony unikalnymi korzyściami?

Wysokopowierzchniowy węgiel zapewnia doskonałe przewodnictwo, dzięki czemu siarczany rozpuszczają się znacznie szybciej. Technologia Carbon Boost 2.0 stosowana jest w akumulatorach Centra Futura, Exide Premium oraz gam AGM i EFB obu marek.

Nowe akumulatory miały swój debiut na tegorocznych targach Autopromotec (22-26 maja, Bolonia) z myślą o klientach, którzy chcą mieć do czynienia z najwyższą wydajnością energetyczną. Wykonane w technologii Carbon Boost 2.0 generują 30% więcej mocy rozruchowej i ładują się do dwóch razy szybciej niż tradycyjne akumulatory. Niezaprzeczalnymi korzyściami dla kierowców są niższe koszty jazdy (związane z mniejszym zużyciem paliwa), a także oszczędności wynikające z rzadszej wymiany akumulatora. Płyta w tego rodzaju akumulatorze znajduje się w polietylenowej kopercie z wypełnieniem typu poli-mata, co zwiększa zdolność do pracy cyklicznej, zapewnia wysoką zdolność przyjęcia ładunku przez akumulator przez cały okres pracy i optymalizację pracy pod kątem niepełnych doładowań.

Dlaczego tego typu urządzenia mogą zainteresować fanów caravaningu? Akumulatory Exide EFB Carbon Boost 2.0 przeznaczone są do wszystkich rodzajów pojazdów z dużym zapotrzebowaniem na cykliczność ładowania – przyjmują o 75% więcej ładunku niż starsze. Bo że mogą oddać nieocenione zasługi produkującym auta z systemem start-stop, ale również najnowsze kampery, jest pewne! Zgodnie z nowymi przepisami Unii Europejskiej, które wejdą w życie w 2021 roku, ilość emitowanego przez samochód dwutlenku węgla nie może przekraczać 95 g/km. W nowej procedurze pomiarowej, czyli światowej zharmonizowanej procedurze badania pojazdów lekkich (WLTP), po raz pierwszy bada się też zużycie akumulatora i przekłada je na zużycie paliwa oraz poziom emisji CO2. Innymi słowy – akumulator powinien zachować wysoki procent swojej początkowej pojemności, by producenci samochodów nie przekroczyli określonego progu i tym samym nie narazili się... na karę.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony