artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord - bookingcamper
Adria Altea - modernizacja dla rodziny

Adria Altea - modernizacja dla rodziny

Współczesny rynek pojazdów kempingowych bez przerwy przyspiesza oferując w niespotykanym wręcz tempie nowe propozycje. Okazuje się że wielu producentów już na długo przed kluczowymi targami w Dusseldorfie opracowało plany bądź gotową linię produktów na rok 2023. Z ciekawymi propozycjami wychodzi producent Adria, modernizując linię przyczep Altea.

Założeniem jest upodobnienie przyczep Altea do sporo droższych modeli z serii Adora i Alpina, jednak z utrzymaniem niższej ceny i pozycji w gamie przyczep określanych jako budżetowe. Pierwsze wrażenie to zawsze reakcja na zewnętrzną stylistykę pojazdu. Tutaj – w porównaniu do zeszłorocznych propozycji - wszystkie ściany zostały przeprojektowane. Boczne wykonano z gładkiego materiału GRP, ozdabiając je nowymi grafikami. Nowoczesny wygląd przyczepy linii Altea zyskują dzięki zastosowaniu płaskich okien, oraz zmianom wyglądu frontowej ściany, w której także powiększono okno. Tylną ścianę również poddano liftingowi dokonując ciekawej modernizacji świateł do formy modułowej listwy LED.

Adria Altea - modernizacja dla rodziny 1

Producent proponuje sprawdzone i lubiane układy wnętrza dla 3-7 osób w zależności od wielkości wybranego pojazdu. W całym wnętrzu widać poprawę funkcjonalności, to zdaje się być kluczem modernizacji, ponieważ powiększa się ilość schowków i elementów organizacji przestrzeni. Ciekawe filcowe kieszenie przy łóżkach, wieszak pod dachem, powiększona pojemność szuflad kuchennych z matami antypoślizgowymi, ścienny organizator do przechowywania SKADIS produkcji IKEA instalowany opcjonalnie w szafie, dodatkowe haczyki na drzwiach, albo łatwiejszy dostęp do schowków pod siedzeniami . Łazienka otrzymała dodatkowe lustro, oraz inspirujący projekt zlewu składanego z ulepszonym odpływem.

Adria Altea - modernizacja dla rodziny 2

ReklamaSródtekstowy YT PC
Ten wizerunek to obraz przyczepy rodzinnej, z funkcjonalnościami ułatwiającymi codzienność dzieciom. Walory łóżek piętrowych są znane wśród najmłodszych, więc 2 lub nawet 3 poziomy to raj zabawowy. Mogą one być także składane, a przestrzeń uzyskana dzięki temu może być wykorzystana do zabawy.

W kuchni napotkamy kolejne zmiany. Do jej wnętrza trafia więcej naturalnego światła przez powiększone okno - co sprawia, że przestrzeń staje się jeszcze przyjemniejsza w użytkowaniu, w porównaniu do koncepcji ubiegłorocznej. Sąsiadująca jadalnia jest lekka i elegancka w formie. Kanapa w kształcie litery „U” posiada zaokrąglone brzegi oraz miękką wyściółkę.Podobnie opracowano większą, wygodną sofę w salonie. Tutaj właściwie nie ma różnic między meblem pojazdu kempingowego, a klasyczną domową salonówką.

Adria Altea - modernizacja dla rodziny 3

Wewnętrzna konstrukcja ścian jest całkowicie zmieniona i uzupełniona materiałem Symalite, który jest lekki, nie pochłania wilgoci, absorbuje dźwięki i izoluje przyczepę termicznie. Również rozprowadzenie wentylacji i ciepłego powietrza jest całkowicie nowe. To wszystko w połączeniu z ogrzewaniem Truma i dodatkowym wentylatorem Trumavent montowanym standardowo we wszystkich modelach sprawia, że nowa seria Altea jest lepiej zaizolowana, szybciej można ją nagrzać i lepiej znosi niskie temperatury.

Przestrzeń mieszkalną osadzono na podwoziu standardowym (1300 kg) lub Vario X nowej generacji (1500 i 1700kg) powiększono też komorę na butlę z gazem, polepszając dostęp do jej wnętrza.

ReklamaSródtekstowy 2 Ubezpieczenia zadzwon
Całość modernizacji linii Adria Altea jawi się więc jako kompleksowy lifting, wykraczający poza zmiany wyłącznie estetyczne. Zamówienia można składać już w tej chwili z możliwością odbioru od października, zapoznając się z ofertą bezpośrednio w firmie Elcamp

Adria Altea - modernizacja dla rodziny 4


Szymon Kwiatkowski06.08.20220