artykuły

przeglad-rynkuPRZEGLĄD RYNKU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia
Dystrybutorem produktów Vitrifrigo jest firma Prime Marine  primemarine.com.pl
Dystrybutorem produktów Vitrifrigo jest firma Prime Marine primemarine.com.pl

30 litrów w szufladzie. Lodówki Vitrifrigo do zabudowy

Czas czytania 3 minuty

Podczas budowy własnego kampera trzeba rozwiązywać wiele problemów, aby w optymalny sposób zagospodarować wnętrze, opracowując funkcjonalność zabudowy. Zdarza się tak, że lodówka w klasycznej formie okazuje się trudna lub wręcz niemożliwa do wpisania pomiędzy meble. Rozwiązanie dla racjonalizatorów zagospodarowania przestrzeni przygotowała firma Vitrifrigo, wprowadzając do sprzedaży lodówki szufladowe o pojemnościach 20 i 30 l.

D20A i D30A reprezentują gamę chłodziarek kompresorowych, które zaczynają dość mocno konkurować z uznanymi w caravaningu lodówkami działającymi w oparciu o 3 źródła zasilania – energię zewnętrzną, prąd z akumulatora i gaz. Zalety „kompresorówek” warto przypominać, ponieważ dominują podczas coraz modniejszego stylu obozowania, gdzie unika się zorganizowanych kempingów, a więc stroni od cywilizacji dostarczającej prąd lub gaz. Lodówka kompresorowa wykazuje naprawdę niskie zużycie energii elektrycznej, pozwalając na nawet 4 dni użytkowania bez ryzyka rozładowania. W przypadku obydwu nowych propozycji Vitrifrigo będzie to prawdopodobnie czas nawet dłuższy, jako że nie są to lodówki zaliczane do dużych. Przeciwnie, producent klasyfikuje je w kategorii małych.
Obydwa modele są jednocześnie chłodziarkami i zamrażarkami, których podstawowy sposób montażu w szufladowej wnęce odróżnia od klasycznego wyglądu większości produktów. Dzięki 4 nastawom możliwe jest zarządzanie 4 zakresami temperatur od +10°C do -10°C, chłodzenie lub mrożenie w zależności od potrzeb. Warto od razu zaznaczyć, że produkty te zostały zaprojektowane i przetestowane tak, aby były odporne na prawie wszystkie warunki. Ich komponenty i konstrukcja są wykonane zgodnie z wysokimi standardami jakości przemysłu motoryzacyjnego, co ma niebagatelne znaczenie w trudnych warunkach użytkowania w jednostce mobilnej. Funkcjonalność lodówek podnosi możliwość montażu kompresora w odległości do 1,5 m od szuflady.

ReklamaŚT - biholiday 06.03-31.05 Sebastian
Dostęp do panelu sterującego jest bardzo łatwy, a jednocześnie ukryty wewnątrz wnęki szufladowej, dzięki czemu nie widzimy czasami drażniących światełek, które potrafią zaburzać ciemność nocy. Po otwarciu szuflady chłodniczej możemy więc sterować pracą trybu nocnego, wyciszającego pracę lodówek i zmniejszającego zużycie energii, czy zakresami temperatur. Obydwie lodówki niezależnie od pojemności pobierają do pracy 43,5 W mocy, ważąc odpowiednio 15 dla mniejszej i 17 kg dla większej. Wymiary zewnętrzne różnią się jedynie głębokością – D30A osiąga tutaj 58,5 cm, D20A 44,5 cm. W obu wysokość to 25 cm, a szerokość 44 cm.
Sam montaż jest prosty. Wystarczy wsunąć urządzenie w przygotowaną zgodnie z wymiarami przestrzeń i po przykręceniu do obsady cieszyć się łatwym dostępem do schłodzonych lub zmrożonych produktów!

30 litrów w szufladzie. Lodówki Vitrifrigo do zabudowy 2

Artykuł pochodzi z numeru 5 (107) 2022 r. magazynu „Polski Caravaning”.

Chcesz być na bieżąco? Zamów prenumeratę – teraz jeszcze taniej i szybciej.


Administrator31.05.2023
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News