artykuły

PRZEGLĄD RYNKU
Reklama2021 Bilbord - PKO bezplatna [4] 12.07-26.07 Kasia
2400 W chłodzenia

2400 W chłodzenia

Upał za oknem kampera bądź przyczepy kempingowej? Najprostszym rozwiązaniem jest montaż klimatyzacji - to bardzo popularny dodatek w pojazdach turystycznych. Jedną z propozycji dostępnych na rynku jest JUPITAIR 2400 - klimatyzator dachowy, który jest zdolny do pracy nawet wtedy, gdy temperatura przekracza 54 kreski.

Klimatyzator dostępny jest w poznańskiej firmie CamelCamp. Można go tam nie tylko zakupić, ale również zamontować. Dysponuje bardzo dużą mocą, zarówno chłodzenia jak i grzania - 2400 W. Świetnie nada się nawet do większych kamperów o długości 7,5 m. No właśnie, grzanie. JUPITAIR posiada wbudowaną pompę ciepła, która pomaga dogrzać pojazd w okresie wcześniej wiosny lub późnej jesieni. 

Mając na uwadze moc, JUPITAIR nadal może się pochwalić niewielką wagą. 28 kilogramów waży jednostka zewnętrzna a 5 kg - wewnętrzna. Urządzenie wyposażone jest też w tzw. „miękki start”, czyli podczas uruchamiania kompresora nie potrzebujemy tak dużej ilości energii. To ważna funkcjonalność w kontekście kiepskiej infrastruktury energetycznej na polu kempingowym.

Przedstawiciele firmy CamelCamp zapewniają również, że JUPITAIR 2400 jest urządzeniem o wiele cichszym od konkurencji. 

A co z poborem energii? Testy producent przeprowadził przy 35 stopniach na zewnątrz. Wówczas do ciągłej pracy urządzenie potrzebuje około 4,1 A (940 W). To świetny wynik. 

Cena standardowa tej klimatyzacji oscyluje wokół kwoty 11.000 złotych brutto. CamelCamp proponuje promocję i cenę bazową 9.500 zł. 


Bartłomiej Ryś19.06.20210

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  Czuje się - ZADOWOLONY
  ZADOWOLONY
 • 0
  Czuje się - ZASKOCZONY
  ZASKOCZONY
 • 0
  Czuje się - POINFORMOWANY
  POINFORMOWANY
 • 0
  Czuje się - OBOJĘTNY
  OBOJĘTNY
 • 0
  Czuje się - SMUTNY
  SMUTNY
 • 0
  Czuje się - WKURZONY
  WKURZONY
 • 1
  Czuje się - BRAK SŁÓW
  BRAK SŁÓW