artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp ZLOT 06.07-23.10 Sebastian
W 2020 roku Polska Grupa Caravaningowa była uczestnikiem wielu publikacji medialnych
  fot. materiały własne W 2020 roku Polska Grupa Caravaningowa była uczestnikiem wielu publikacji medialnych

Zmiany w Polskiej Grupie Caravaningowej. Joanna Woźnica rezygnuje z funkcji Prezesa

Polska Grupa Caravaningowa to praktycznie jedyne stowarzyszenie w Polsce broniące interesów firm caravaningowych. Od początku istnienia kierowała nim Joanna Woźnica, której sylwetkę wielokrotnie prezentowaliśmy na naszych łamach. Jak udało nam się dowiedzieć, Woźnica podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa PGC podając brak wolnego czasu jako powód odejścia. 

Polska Grupa Caravaningowa działa na polskim rynku stosunkowo niedługo, ale już może się pochwalić wieloma cennymi sukcesami. W marcu 2020 roku, zaraz po ogłoszeniu pierwszego lockdown’u, Joanna Woźnica mocno Zmiany w Polskiej Grupie Caravaningowej. Joanna Woźnica rezygnuje z funkcji Prezesa 1pracowała nad projektem „#BezpieczniejszeWakacje”. Miał on na celu promocję wypoczynku w kamperach i przyczepach kempingowych jako miejscach odseparowanych od społeczeństwa i tym samym bezpiecznych w kontekście szalejącego koronawirusa. Ciężka praca przyniosła efekty w postaci bardzo wielu publikacji medialnych, na których fali skorzystały praktycznie wszystkie firmy caravaningowe w Polsce: dealerzy, wypożyczalnie. Wzmożone zainteresowanie „domami na kołach” odbiło się również na „Polskim Caravaningu”, który w 2020 roku zanotował rekordowe wyniki oglądalności na wszystkich płaszczyznach.

Polska Grupa Caravaningowa to też uczestnictwo w targach, wystąpienia internetowe oraz zachwalanie zalet caravaningu w wielu różnych miejscach. Joanna Woźnica tylko w 2020 roku wystąpiła na targach w Poznaniu, aktywnie brała udział w wydarzeniach zagranicznych. Podczas ubiegłorocznych wakacji dokładnie zwiedziła (swoim własnym kamperem) kempingi zlokalizowane m.in. na Półwyspie Helskim oraz nad morzem. Wszystko po to by poznać charakterystykę tego biznesu. Od początku istnienia PGC mocno zabiegała o rodzine firmy przedstawiając im zalety uczestnictwa w stowarzyszeniu.

ReklamaŚródtekstowy Dethleffs 21.09-02.10 Sebastian
Z nowym rokiem Woźnica podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji Prezesa PGC. Nie będzie kandydować w następnych wyborach. Powód: brak wolnego czasu. Woźnica pracowała nad stowarzyszeniem „po godzinach” poświęcając na to swój wolny, niezwiązany z wykonywanym zawodem czas. 

W dalszym ciągu będę wspierać zarówno Polską Grupę Caravaningową jak i całą branżę caravaningową w Polsce. Zależy mi na jej rozwoju, promocji wśród nowych osób tej formy wypoczynku. W dalszym ciągu jest dużo pracy do zrobienia na gruncie chociażby punktów serwisowych - tłumaczy sama zainteresowana. 

Kto zostanie nowym Prezesem PGC? Tego na razie nie wiadomo. Finalizowane są sprawy formalne związane z rezygnacją Woźnicy. Dopiero po tym będziemy mogli przyjrzeć się wyborom i ewentualnym następcom Joanny Woźnicy.

Asiu - czysto prywatnie: dziękujemy za Twój poświęcony czas i gigantyczny wkład (również finansowy) w promocję caravaningu i Polskiej Grupy Caravaningowej. Współpraca z Tobą była zawsze czystą przyjemnością. Do zobaczenia gdzieś na szlakach! 


Bartłomiej Ryś14.02.20211