ReklamaA1 - katalog ACSI

OBLICZA CARAVANINGU

2 miesiące temu  03.04.2020, ~ Bartłomiej Ryś   

Zakaz wstępu do lasu. Parki Narodowe zamknięte

fot. Bartłomiej Ryś

Jeżeli myśleliście nad szybkim spacerem do lasu czy krótkim wypadem kamperem lub przyczepą gdzieś na odludzie to… musicie zmienić swoje plany. Ministerstwo Środowiska poinformowało, że w związku ze stanem epidemii od 3 do 11 kwietnia Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Poniżej pełny komunikat Ministerstwa.

Niestety ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Dyrektorzy Parków Narodowych polecili wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna i Straż Parków Narodowych będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Adam 1 miesiąc temu Nie wiedziałem że w lesie tez jest chiński wirus , a do swojego ogródka pewnie też niedługo zabronią wychodzić :( A zbaczając nieco z tematu maski to siedlisko wirusów i bakterii jeśli się ich nie zmienia co 2-3 godziny , dobrze wiemy ze jest to niewykonalne , a jaki sens mają rękawiczki jeśli ktoś nimi dotyka ust i twarzy? Bo takie rzeczy niejednokrotnie w sklepach widziałem
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony