artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord - bookingcamper

Wypożyczać: co, kiedy i za ile?

Wypożyczać: co, kiedy i za ile?

Podróżowanie wypożyczonym pojazdem kosztuje, ale zdejmuje z nas obowiązek zajmowania się nim przez pozostałą część roku.

Na wakacje możemy wypożyczyć przyczepę lub kamper. Zagwarantują mam one miejsce do spania i przygotowania posiłku.

Ceny
Ceny zależą do miesiąca, w jakim się wypożycza pojazd. Koszty można jednak zmniejszyć, ponieważ wypożyczalnie udzielają rabatów. Przykładowo, w wypożyczalni Camp-Rent wypożyczenie powyżej 2 tygodni oznacza 5 proc., natomiast rabat 7-proc. dotyczy wypożyczenia powyżej 3 tygodni. Do tego dochodzi 3-proc. upustu dla stałych klientów (którzy przynajmniej raz wypożyczyli pojazd). Dodatkowa, jednoprocentowa zniżka obejmuje wypożyczenie więcej niż jednego kampera. Wypożyczenie kampera jest droższe o 165 proc. niż wypożyczenie przyczepy.

Wypożyczać: co, kiedy i za ile? 1Nie ma nic przyjemniejszego niż swobodne podróżowanie.

Sezony
Najdrożej jest w lipcu i sierpniu. Jest to tzw. sezon A. Sezon B (czyli czerwiec) jest tańszy o około 10 proc. Maj i wrzesień klasyfikuje się jako sezon C. Jest tańszy od poprzedniego o około 7 proc. Pozostałe miesiące stanowią sezon D i są najtańsze.

Kamper czy przyczepa?
Zaletą wypożyczenia przyczepy w porównaniu do kampera jest niewątpliwie cena. Wadą jest to, że nie można w niej przebywać w czasie jazdy, co ma znaczenie podczas długich podróży. Trzeba dysponować także samochodem osobowym.

Wypożyczać: co, kiedy i za ile? 2Za środki czystości płacimy osobno.

Dodatki
Wypożyczane pojazdy są zaopatrzone w niezbędne środki chemiczne do prawidłowego funkcjonowania systemu sanitarnego. Napełnione są butle gazowe i zbiorniki z wodą. Pojazdy są wyposażone w naczynia, garnki, sztućce, komplet mebli turystycznych. Pojazdy są także ubezpieczone.

ReklamaSródtekstowy YT PC

Więcej na: www.camp-rent.pl

Oprac. Dorota Nowak
Zdjęcia: Camp-Rent