artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
W drodze do neutralnego klimatycznie kempingu

W drodze do neutralnego klimatycznie kempingu

Czas czytania 3 minuty

„Turystyka motorowa 2.0: w drodze do miejsc neutralnych klimatycznie" – pod takim hasłem podczas tegorocznych targów Caravan Salon (27.08 - 4.09, Düsseldorf) eksperci branżowi przedstawią sugestie dotyczące budowy kempingów i stanowisk postojowych dla fanów caravaningu, przyszłościowych technologii i praktycznych rozwiązań przyjaznych środowisku.

W Niemczech jest obecnie prawie 4.700 kempingów z ponad 71.000 stanowiskami. A to i tak za mało, aby nadążyć za rosnącą liczbą pojazdów kempingowych.

Boom na caravaning sprawia, że coraz więcej miejsc postojowych powstaje od zera. Dobrze, gdy taka infrastruktura jest pomyślana na rzecz zrównoważonej i inteligentnej mobilności. I tu dochodzimy do inicjatywy organizacji branżowych, które zapraszają wszystkich zainteresowanych na wykłady poświęcone „Turystyce motorowej 2.0”.

Połączyć to, co sprawdzone, z tym, co przyszłościowe

CIVD, ADAC i DTV zapraszają przedstawicieli władz lokalnych i branży turystycznej, a przede wszystkim prywatnych inwestorów na specjalny panel dyskusyjny na targach CARAVAN SALON w Düsseldorfie. Ten (oryginalny tytuł brzmi: „Reisemobiltourismus 2.0: „Auf dem Weg zum klimaneutralen Stellplatz“) rozpocznie się 29 sierpnia o godzinie 10:30 w hali 1 (I piętro, pokój 15)..

Moderatorem pierwszego cyklu rozmów w gronie ekspertów będzie Marco Walter (ECOCAMPING), a zachętą do dyskusji będzie temat: Neutralny klimatycznie parking dla samochodów kempingowych. Modelowe przykłady takich zostaną zaprezentowane przez właścicieli ośrodków celujących w pomniejszanie śladu węglowego. Krótko potem Thomas Nitsch (CIVD) przedstawi „zielone rozwiązania energetyczne dla caravaningu”. O elektromobilności w kontekście kempingów będzie mówił Georg Spätling, Prezes Landesverband der Campingwirtschaft in Bavaria (LCB), która to reprezentuje interesy bawarskich kempingów i współpracuje z ministerstwami, urzędami, stowarzyszeniami i firmami na rzecz promocji najlepszych rozwiązań.

ReklamaŚródtekstowy - Camper Caravans Salon 2023 16.08-29.10 Sebastian
Zrównoważony wzrost wymaga adekwatnej infrastruktury

Organizatorzy wykładów poświęconych „Turystyce motorowej 2.0” obiecują ekscytujący wgląd w projekty zrównoważonej turystyki. Będą przekonywać, że siłą miejscówek zlokalizowanych z dala od powszechnie kojarzonych kurortów jest nowość i autentyczne doświadczanie kontaktu z naturą. Miejscówki takie przy okazji zwiększają sprzedaż lokalnym rzemieślnikom i rodzinnym firmom. Turystyka winiarska i caravaning – to temat, który przybliży dr Maximilian Tafel z Instytutu Zarządzania Winem i Napojami (Hochschule Geisenheim).

Nie licząc dyskusji w kuluarach, oficjalny program spotkania zakończy się po godzinie 13.30. Już można zarejestrować swój udział w wydarzeniu: https://extranet.civd.de/vf/_KUXuHWumhanJ

Dodajmy, że udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Fot. R. Dobrowolski


Rafał Dobrowolski19.07.20220
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News