artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon

Szczecinek chce mieć kemping

Szczecinek chce mieć kemping
 fot. booking.com

Czy wreszcie urokliwy Szczecinek będzie miał swoje własne pole kempingowe? Wszystko wskazuje na to, że tak. Wyznaczono punkt, w którym już wkrótce zostanie urządzone miejsce dla kamperów i przyczep. Dlaczego cała procedura utworzenia takiego miejsca tak długo trwa? Spór o miejsce toczy się z… działkowcami.

Jak podaje portal szczecinek.com, szczecinecki kemping miał zostać utworzony w pobliżu jeziora i wieży Bismarcka, ale ta koncepcja wymagała przeniesienia działkowców, którzy uprawiają w tym miejscu swoje ogródki. Rozpoczął się spór z miastem i to na tyle poważny, że wyrok w tej sprawie wyda Sąd Najwyższy. A kempingu jak nie ma… 

Wyznaczono jednak nowy punkt w okolicach placu koncertowego na os. Zachód. Jak czytamy na portalu:

Zgodnie z ustaloną przez ratusz, SAPiK i SzLOT koncepcją, ma to być rozwiązanie tymczasowe.

W ubiegłym roku mieliśmy bardzo dużo zapytań o pole namiotowe oraz o miejsca biwakowania także dla kamperów – mówi nam Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. – Poruszaliśmy ten temat w mieście. Niedługo będę się w tej sprawie konsultować z dyrekcją SAPiK-u, żeby uzgodnić, jak moglibyśmy to zadanie zrealizować. To SAPiK zasugerował, by kemping utworzyć w pobliżu placu koncertowego, a pomysł ten został podchwycony przez miasto.

Co ważne, rozmówca portalu bardzo wyraźnie podkreślił, że pole kempingowe jest konieczne ze względu na duże zainteresowanie turystów. To ważna informacja z dwóch powodów. Po pierwsze, caravaning rozwija się na tyle dynamicznie, że zauważają to już przedstawiciele poszczególnych regionów. Po drugie, to winna być cenna wskazówka dla pozostałych miast i regionów, które przecież tak często pokazują się na wszelakich targach turystycznych. 

ReklamaSródtekstowy YT PC
Mariusz Gietka zaznaczył, że będzie to rozwiązanie tymczasowe a docelowo miasto chciałoby wygospodarować jakieś miejsce w pobliżu jeziora.