Reklama
A1 - Mazury24.eu
ReklamaA1 - PRENUMERATA

OBLICZA CARAVANINGU

5 miesięcy temu  12.02.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Statystyczny Czytelnik „PC” - wyniki ankiet

fot. Bartłomiej Ryś

Zakończył się czas, kiedy to można było wypełnić ankietę podsumowującą nasze działania w minionym roku. Na podstawie przesłanych danych jesteśmy w stanie wykreować statystycznego Czytelnika magazynu i portalu „Polski Caravaning”. Oto krótki przegląd odpowiedzi, które do nas wysłaliście.

Nasz Czytelnik ma najprawdopodobniej od 35 do 44 lat, ale grupa 45-60 z zaledwie kilkoma procentami mniej uplasowała się na miejscu drugim. Zdecydowana większość z Was mieszka w małych miejscowościach do 50 tysięcy mieszkańców. 

A ile zarabiacie? Najliczniejsza grupa to osoby z dochodami „na rękę” od 3500 do 5000 zł. Prawie 20% z Was zarabia od 5 do 10 tysięcy złotych. Ci, którzy zarabiają do 3500 zł stanowią 1/3 naszej społeczności.

Co oczywiste, większość wypełniających ankietę ma już przyczepę lub kampera. Jej/jego rok produkcji to (począwszy od najstarszego) od 1983 do 2018 roku. Uśredniając: to najprawdopodobniej pojazd z okolic 2005 roku. 

Ponad 56% z Was nie korzysta z przyczepy lub kampera w okresie zimowym. Lubicie natomiast wypożyczać kampery i za ich pomocą podróżujecie za granicę (78,8% wśród wszystkich odpowiedzi). Najczęstsze kierunki to Chorwacja, Włochy oraz Węgry. Zdecydowanie wolicie kempingi (47,8%) od stania „pół na pół” (35,4%) lub na „dziko” (tylko 16%). Chętnie odwiedzacie targi caravaningowe, 17% z Was również te zagraniczne. 

W zdecydowanej większości (85%) korzystacie z wyspecjalizowanych sklepów caravaningowych oferujących akcesoria i części. 

Dziękujemy za wszystkie przesłane odpowiedzi. Sugestie podane w podpunkcie „wymień trzy wady magazynu drukowanego” (ale nie tylko w nim) wykorzystamy w przyszłości. 

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 15

 • 12
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony