artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord caravanssalon mtp TARGI 06.07-23.10 Sebastian
Spłonęła przyczepa kempingowa we Władysławowie
  fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Spłonęła przyczepa kempingowa we Władysławowie

Około godziny trzeciej w nocy do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku wpłynęło zgłoszenie o pożarze przyczepy kempingowej we Władysławowie przy ulicy Spokojnej. Niestety, po dotarciu pierwszych jednostek na miejsce przyczepa była doszczętnie spalona. W środku odnaleziono zwęglone zwłoki.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy w tym jeden z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Pucku, jeden z OSP Władysławowo oraz Ochotniczą Straż Pożarną z Chłapowa. Przyczepa kempingowa to obiekt niezwykle łatwopalny więc strażakom, po dojeździe na miejsce, pozostało wyłącznie dogasić pozostałości po niej. Niestety, w zgliszczach znaleziono zwęglone ciało. Tożsamość osoby nie została jeszcze ustalona, wiadomo, że był to mężczyzna.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Na miejscu pracowała ekipa dochodzeniowo-śledcza wraz z technikiem kryminalistyki oraz biegłym lekarzem sądowym. 

Regularne przeglądy instalacji elektrycznych, wodnych i gazowych to rzecz obowiązkowa dla każdego posiadacza kampera lub przyczepy kempingowej. Pamiętajmy, że to głównie zwarcia i nieszczelności są najczęstszym powodem takich zdarzeń. 


Bartłomiej Ryś03.08.20210