artykuły

oblicza-caravaninguOBLICZA CARAVANINGU
ReklamaBilbord Ubezpieczenia zadzwon
Skradziony kamper za 230 tysięcy złotych odzyskany po pościgu
  fot. Straż Graniczna

Skradziony kamper za 230 tysięcy złotych odzyskany po pościgu

Czas czytania 1 minuta

Kolejny sukces na koncie Straży Granicznej ze Świecka. To tam, po pościgu, zatrzymano kierującego kamperem, który wcześniej został skradziony na terenie Niemiec. Wartość pojazdu oszacowano na 230 tysięcy złotych.

Kierującym okazał się być 55-letni Polak. Podczas kontroli dokumentów wyszło na jaw, że od miesiąca był on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zielonej Górze za oszustwa. Tylko za nie spędzi teraz 100 dni w więzieniu. Dalsze postępowanie w sprawie kradzieży kampera będzie prowadzone przez policjantów z Sulęcina, którym funkcjonariusze SG przekazali kierowcę auta i skradziony pojazd.

Do pościgu doszło na drodze krajowej numer 92 w powiecie sulęcińskim. Jadący kamperem nie zatrzymał się do kontroli i wówczas ruszył za nim patrol SG. Już podczas pościgu udało się ustalić, że tablice rejestracyjne nie pasują do uciekającego citroena. 

Kierowca łamiąc przepisy drogowe usiłował zgubić patrol, zjechał z drogi krajowej i po 200 metrach porzucił pojazd. Usiłował jeszcze uciec w zarośla, jednak po krótkim pościgu pieszym został zatrzymany – poinformowała rzeczniczka Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

W tym tygodniu to już trzeci pojazd tego typu odzyskany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej na polsko-niemieckim pograniczu.

My ze swojej strony gratulujemy wszystkim złodziejom wiary. Wiary w to, że przed Strażą Graniczną można uciec prowadząc… kampera. 


Bartłomiej Ryś09.06.20212
Obserwuj nas na Google News Obserwuj nas na Google News